Chiny ujawniają pierwsze zdjęcia Marsa wykonane przez łazik Zhurong

Mariella Moon

Ma to chińska agencja kosmiczna skrzynia Pierwsze zdjęcia wykonane przez łazik Zhurong na powierzchni Marsa, przedstawiające części lądownika i samą czerwoną planetę. Misja Tianwen-1 Przybyć W miejscu przeznaczenia 15 maja Chiny stały się drugim po Stanach Zjednoczonych krajem, który wylądował na Marsie. Jedno ze zdjęć to kolorowe zdjęcie (powyżej) wykonane kamerą nawigacyjną zamontowaną z tyłu łazika. Zawiera panele słoneczne Zhurong i rozłożone anteny, a także widok na czerwoną ziemię i skały planety.

Drugie zdjęcie (poniżej) to czarno-białe zdjęcie zrobione kamerą omijania przeszkód zainstalowaną przed łazikiem. Został uchwycony szerokokątnym obiektywem, więc pokazuje nie tylko nachylenie sondy wychodzącej na powierzchnię planety, ale także horyzont Marsa. Oprócz dwóch zdjęć, sonda misji wysłała film pokazujący, jak sonda i łazik oddzieliły się od orbitera podczas opadania.

Chińska Narodowa Administracja Kosmiczna

Administrator NASA, senator Bill Nelson, pogratulował chińskiej agencji kosmicznej w oświadczeniu:

„Gratulacje dla Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej za otrzymanie pierwszych zdjęć z łazika Zhurong Mars! Wraz z rozwojem międzynarodowej społeczności naukowców robotów na Marsie, Stany Zjednoczone i świat nie mogą się doczekać odkryć, których Zhurong dokona. poszerzyć ludzką wiedzę o Czerwonej Planecie. Z niecierpliwością czekam na przyszłe międzynarodowe odkrycia, które pomogą informować i rozwijać zdolności niezbędne do wylądowania ludzkich butów na Marsie.

21 lub 22 maja Zhurong Utoruje sobie drogę W dół stoków, które widzisz na czarno-białym zdjęciu, aby dołączyć do NASA w celu zaciekawienia i wytrwałości na powierzchni. Będzie badać część planety zwaną Utopia Planitia, używając sześciu narzędzi do badania geologii i klimatu regionu.

Wszystkie produkty rekomendowane przez Engadget są starannie dobierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *