„Chociaż jabłka chilijskie i brazylijskie zawiodły w Indiach w zeszłym roku, Polska i Turcja spisały się bardzo dobrze”

Jeśli ceny jabłek brazylijskich i chilijskich utrzymają się na tym samym poziomie co w zeszłym sezonie, są duże szanse, że polskie i tureckie jabłka dobrze sobie poradzą na indyjskim rynku w tym sezonie. Handlarz jabłkami mówi, że polskie zbiory są duże, a jakość jest taka sama.

Saurabh Tanwar, dyrektor generalny Fruitways Chile, mówi, że spodziewa się dobrych zbiorów jabłek w Polsce, gdzie Fruitways również prowadzi swoją działalność. „Ogólnie produkcja jabłek Kala jest o 10% wyższa niż w ubiegłym roku. Również cena jabłek w tym roku jest niższa niż w ubiegłym. A zwłaszcza jakość Kalas, powiedziałbym, że trudno o tym powiedzieć .Jeszcze tańsze odmiany, ale generalnie polska jakość w tym roku.Słyszałam, że sezon lepszy od jabłek hiszpańskich czy włoskich, co jest spowodowane wysokimi temperaturami w Hiszpanii i Włoszech podczas zbiorów”.

Tanwar mówi, że Indie borykają się z problemami ze swoją walutą, która traci na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego, co sprawia, że ​​eksport jest droższy. „Indie mają swoje własne wyzwania z powodu inflacji. Z drugiej strony rupia INR straciła na wartości o 10% w stosunku do dolara i myślę, że ten trend się utrzyma. Koszty wysyłki będą wysokie, od 3400 USD wcześniej do 6000 USD dzisiaj, a koszty materiałów są nadal bardzo wysokie, są wysokie, a Indie mają nadzieję na zakup jabłek z Turcji i Iranu ze względu na wspomniany wzrost kosztów wysyłki.

Chociaż ludzie w Indiach doświadczają powodzi, Tanwar uważa, że ​​ceny będą miały większy wpływ na popyt na jabłka niż warunki pogodowe. „Nie sądzę, by powodzie w Indiach wpłynęły na popyt na jabłka, ale cena jabłek tak. Jeśli spojrzysz na ostatni sezon, była cala (29 USD) z Chile i cala (23 USD) z Brazylii. Wysokie ceny i niska jakość miała druzgocący wpływ na rynek indyjski.Nie pomogła też nieetyczna praktyka indyjskich importerów, którzy nie deklarowali prawidłowych cen w urzędzie celnym. Tymczasem jabłka chilijskie i brazylijskie zawiodły na rynku indyjskim, Polska i Turcja dobrze sprzedały swoje zapasy tutaj, ponieważ oferowali niższe ceny”.

Ogólnie Tanwar spodziewa się, że nowy sezon będzie lepszy od poprzedniego. „Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja na rynku indyjskim w zeszłym roku była katastrofalna nie tylko dla jabłek, ale także dla innych owoców. Wierzę, że tegoroczne jabłka Gali dobrze sobie poradzą na rynku, a jeśli ceny Polski a zwłaszcza Chile, Brazylii i Nowej Jabłka Zelandii pozostaną na tym samym poziomie, Turcja będzie sobie dobrze radzić” – podsumowuje.

Po więcej informacji:
Saurabh Tanwar
Fruitways Chile
Telefon: +56 9 8894 6256
Email: [email protected]

Data wydania:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *