Chorwacja strzeli gola na trybunie

Około „4000 fanów” będzie wspierać bałkańską drużynę na stadionie Bargan, przy bardzo niewielkim wsparciu dla Hiszpanii

Robert Podstawowy

Hiszpania i Chorwacja mają jeszcze kilka godzin na spotkanie jutro na stadionie Bargan w Kopenhadze.
Runda 16 ze sobą potwierdzająca silne uczucia pomiędzy dwoma zespołami, które zdecydowały się na awans do kolejnej rundy drużynowych mistrzostw Europy.. La Roja zaczyna się od ulubionego plakatu, który jest czymś, co ich międzynarodowi odrzucają i rywalizują w najbardziej sprzyjającym środowisku dla swojego konkurenta. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ według danych zarządzanych przez Federację Chorwacką, gazeta potwierdziła, że ​​na stoisku będzie „około 4000 fanów” drużyny bałkańskiej. Z drugiej strony wsparcie, jakie otrzymują ludzie Louisa Enrique, jest znacznie mniejsze.

Choć ich liczba jest daleka od liczby podanej przez chorwacką delegację, nie wiadomo jeszcze, ilu hiszpańskich kibiców będzie na poziomie duńskiego boiska. Podróżowanie w tych Mistrzostwach Europy jest bardzo skomplikowane, z wieloma ograniczeniami zdrowotnymi, wysokimi cenami, testami PCR, wizami, a nawet izolacją na wjazd i wyjazd z danego kraju.
Tak jak nie ma bezpośrednich lotów z Hiszpanii do stolicy Danii, tak samo nie pomaga fakt, że walki odbywają się w poniedziałek. Szachiści upadną na trybunę, a nie wolno nam zapominać, że w Europie Północnej jest wiele osiedli chorwackich. W Danii według danych z jej ambasady w Kopenhadze mieszka około 2500 mieszkańców.

Według UEFA około 25 000 osób będzie mogło wejść na Bargan Stadium, choć sytuacja zmieni się z dnia na dzień, a ograniczenia mogą zostać złagodzone lub zaostrzone. Trzeba przyjrzeć się ostatecznemu przybyciu i obecnej reprezentacji wyborów Hiszpanii i Chorwacji. W każdym razie gra będzie rozgrywana na trawie, ale nie na stojaku, który nadal jest dodatkiem.

Podpory w La Cartouza

Hiszpania po raz pierwszy będzie musiała opuścić dom na tych Mistrzostwach Europy. Trzy mecze fazy grupowej zakończyły się w Sewilli w La Cartouza, gdzie na mecz przypadało ponad 12 000 widzów. Największą reprezentację zagraniczną zapewniła Szwecja. Około 3000 fanów nordyckich przybyło do miasta pierwszego dnia przeciwko La Rose. Odnaleziono również około 1000 Polaków, co dodatkowo poświadczało słowacką egzystencję. A Hiszpania jest jednym z krajów o najniższych zasadach wjazdu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *