Chorwacja zagra w Mistrzostwach Europy 2024 – Sport

Chorwacja zagra w Mistrzostwach Europy 2024 – Sport

(ANSA) – Rzym, 21 listopada – Chorwacja, trzecia w Pucharze Świata 2022 w Katarze, pokonała u siebie Armenię 1:0 i zapewniła sobie 20. i ostatni bilet dostępny w kwalifikacjach do Euro 2024.
Do drużyny trenera Zlatko Dalica dołączyły Włochy, Czechy, Słowenia, Belgia, Francja, Portugalia, Szkocja, Hiszpania, Turcja, Austria, Anglia, Słowacja, Albania, Dania, Szwajcaria, Rumunia, Holandia, Węgry i Serbia.
Te 20 drużyn dołączyło do Niemiec, aby być gospodarzami turnieju kontynentalnego, w którym Włochy będą starały się zachować tytuł mistrza Europy 2020 po pokonaniu Anglii w rzutach karnych.
Ante Budimir strzelił gola w 43. minucie i zapewnił sobie klasyfikację Chorwacji, która z 16 punktami zajmowała drugie miejsce w grupie D, tracąc jeden punkt do Turcji, która zremisowała 1:1 z Walią (12), która będzie grała dalej. Losowanie kwalifikacji odbędzie się w czwartek 23 grudnia w Nyonie.
Trasa A kwalifikacji poprowadzi Polskę, Estonię, Walię i Islandię, Izrael, Ukraina, Bośnia i Hercegowina oraz Finlandia pojawią się na trasie B, a Gruzja, Luksemburg, Grecja i Kazachstan pojawią się na trasie C.
Grecja zakwalifikowała się do kwalifikacji po zajęciu trzeciego miejsca w grupie drugiej, za Francją i Holandią, które zajęły dwa pierwsze miejsca w regionie z odpowiednio 22 i 18 punktami.
Grecja zakończyła grę z 13 punktami po remisie 2:2 u siebie z Francją w dziesiątym i ostatnim meczu grupy drugiej, gdzie Holandia pokonała Gibraltar (0) 6:0 gości i zajęła ostatnie miejsce za Irlandią (6), która miała prowadzenie w grupie drugiej. Bezpłatne spotkanie.
Ze swojej strony Izrael stanął na podium w pierwszej grupie, w której wcześniej zakwalifikowały się liderująca Rumunia z 22 punktami i druga w kolejności Szwajcaria z 17 punktami.
Rumunia szczególnie wygrała region, pokonując u siebie Szwajcarię 1:0, podczas gdy Izrael zajął trzecie miejsce z 15 punktami, pokonując Andorę (2) 2:0 jako gość, pozostawiając w tyle Kosowo (11), które przegrało 1:0 z gospodarzem . Białoruś (12).
Wyniki i postawy.
Grupa druga: Grecja 2 – Francja 2 i Gibraltar 0 – Holandia 6. Pozycje: Francja 22 punkty; Holandia 18; Grecja
13; Irlandia 6; Gibraltar 0
Grupa czwarta: Chorwacja 1 – Armenia 0 i Walia 1 – Turcja 1. Pozycje: Turcja 17 punktów; Chorwacja 16; I Walia
12; Armenia 8; i Łotwa 3.

Grupa A: Rumunia 1 – Szwajcaria 0, Andora 0 – Izrael 2, Kosowo 0 – Białoruś 1. Pozycje: Rumunia 22 punkty; Szwajcaria 17; Izrael

piętnaście; Białoruś 12; Kosowo 11; Andora 2. (ANSA). Wszelkie prawa zastrzeżone. © Prawa autorskie ANSA

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *