Chorwacki Dani Olmo dzwoni | Puchar Europy w Piłce Nożnej 2021

Pierwsze loty z Dynamem Zagrzeb przez chorwackie pogranicze na siatkówce Daniego Olma (Terrassy, ​​24 lata) utrwaliły skutki wojny bałkańskiej. Otwory balistyczne w fasadach domów mocno wpłynęły na chłopca, który w wieku 16 lat postanowił opuścić La Masię, aby zostać graczem marki Dinamo. Pięć lat spędzonych w Zagrzebiu w Olmo był bardzo wyczulony na trudy wojny w przygranicznych miejscowościach. Wpływ, jaki te rdzenie nadal miały na edukację lub zdrowie, skłonił go do współpracy finansowej ze Stowarzyszeniem Projektów Międzykulturowych organizacji pozarządowych z 1% jego pensji. W Zagrzebiu do dziś pamiętają zdanie z Olma: „Dla mnie Trójca Święta to Dynamo, Zagrzeb i Chorwacja”.

Del Dinamo pojechał do Lipska na zimowy targ w 2020 roku za 20 milionów euro. „Kocha Chorwację i odwzajemnia się, ale nie tylko ze względu na piłkę. Jego osobowość i solidarność naprawdę przeniknęły”, potwierdzają źródła z jego otoczenia. Te same źródła uważają, że „w wieku 16 lat zmusili go do trenowania z pierwszą drużyną, dojrzałości i rozwoju”, a także wskazują, że jego umiejętność gry na wszystkich pozycjach atakujących została rozwinięta głównie w Dynamo Zagrzeb: „Na spotkaniu , zapytał dyrektora sportowego o swoją idealną sytuację i odpowiedział, że najlepsze, co może zrobić, to zmienić nogę na lewym skrzydle. Wierzyli jednak, że kiedy Danny osiągnie wyższy poziom, będzie taki 10 Tak było. To pozwoliło mu grać w dowolnej pozycji do ataku”.

Silne powiązania Olmo z przeciwnikiem Hiszpanii z ostatniej szesnastki sprawiły, że był jedynym reprezentantem, który, przynajmniej wewnętrznie, świętował zwycięstwo Szwecji 3:2 z Polską, co uniemożliwiło Hiszpanii zajęcie pierwszego miejsca w grupie. – To dla mnie finał Pucharu Europy – przyznał w piątek chorwackiej gazecie. wiadomości sportowe. Odkąd w środowe popołudnie wyszło na jaw, że Hiszpania i Chorwacja spotkają się w Kopenhadze, wiadomości od jego byłych kolegów i przyjaciół, że wyjechał w Zagrzebiu, podgrzały jego telefon komórkowy. „Danny, kochamy cię, ale w poniedziałek wracasz do domu” – napisali. „To prawda, że ​​chorwacki zespół był zainteresowany grą z nimi. Zawsze doceniałem to zainteresowanie, ale moim marzeniem było kontynuowanie z Hiszpanią. Jestem tam, gdzie zawsze chciałem być”, przyznał wczoraj na konferencja prasowa, podczas której doskonale chorwacki odpowiadał na pytania dziennikarzy obecnych na Ciudad del Fútbol w Las Rozas.

Napastnik z Lipska był osadzony w duchu walki i rywalizacji Chorwatów. „Pokazują we wszystkich dyscyplinach sportowych, że są bardzo konkurencyjni. Fani są tylko dla siebie. Zawsze mówię, że mają całe serce i oddają wszystko dla swojego kraju” – wyjaśnił.

wnętrze

Wciąż pamięta entuzjazm, z jakim kraj świętował wicemistrzostwo świata w 2018 r.: „Święcili to tak, jakby wygrali. To było niewiarygodne i czułem się tego częścią, ponieważ darzę Chorwację szczególną sympatią i byłem bardzo szczęśliwy dla nich.” Podobnie jak sztab techniczny zespołu, który pamięta, że ​​w dwóch meczach Ligi Narodów 2018 Chorwacja nie zamykała się na swoim boisku, tak Dani Olmo nie czeka na zawodnika na swoim boisku jak Szwecja, Polska i Słowacja. „To nie jest konkurent, który się zamknie. Potem mogą nas zaskoczyć, ale skupiamy się na tym samym pomyśle na grę, który pokazaliśmy” – dodał. Olmo potwierdził, że Luis Enrique jeszcze nie zapytał go o informacje o Chorwacji i zawodnikach, których poznał w Dinamo Zagrzeb. „Jeśli zapytasz mnie o coś, powiem ci, grałem z większością z nich. Rozmawiałem też z graczem z chorwackiej drużyny narodowej.” Wśród jego nawyków w Zagrzebiu, kiedy chorwacka drużyna trenowała w stanie Dynamo, Olmo zwykł oglądać kursy na żywo. „Chorwacja to nie tylko Modric. Ma graczy na bardzo wysokim poziomie. Petkovic jest bardzo kompletnym graczem, rośnie w dużych meczach i musisz uważać na niego z dala od gwiazd „, mówi o napastniku i jego ex- kolega z drużyny. Cel Levakovica Dinamo również ma bezpośrednie odniesienia, podobnie jak młody środkowy obrońca Gvardiol, który widział go dorastającego w kamieniołomie swojego byłego klubu.

Po rozpoczęciu przeciwko Szwecji i Polsce jako lewy skrzydłowy Olmo spadł do ławki przeciwko Słowacji. Nagrzewał się przez kilka minut, ale w końcu nie był używany. Występ atakującego trio (Sarabia, Morata, Gerard Moreno) przeciwko Słowakom może otworzyć im kolejną możliwość wejścia do jedenastki przeciwko Chorwacji. Pedri grał wszystkie trzy pełne mecze i kilkakrotnie wykorzystywał Luisa Enrique Olmo jako insidera.

Zapisz się tutaj W naszym specjalnym biuletynie o Euro 2021

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *