Chris Wright przejmie kierownictwo Casamont Zaragoza

Chris Wright wzmocni Casamont Zaragoza Do końca tej kampanii. 33-letni rozgrywający z Ameryki Północnej dołącza do aragońskiego klubu jako następca Frankiego Ferrariego, który rozwiązał kontrakt z Saragossą.

Wright ukończył staż na prestiżowym Georgetown University 12,4 punktu, 4 asysty i 2,9 zbiórki na mecz. Jego pierwsze europejskie doświadczenie miało miejsce w lidze tureckiej, gdzie grając dla Olina Edirne zdobył średnio 12,7 punktu i 4 asysty. Wrócił do Stanów Zjednoczonych jako następca NBA, Hornets i Mavericks, zdobywając średnio 16,1 punktu i 6,8 asysty na mecz w Lidze Rozwoju z Iowa Energy.

Wright grał w zeszłym sezonie we włoskiej drużynie Tertona Basket, gdzie zaliczył 28 ligowych występów. Z rekordami 11 punktów, 2,4 zbiórek i 4,8 asyst (9,9 punktów PIR) za podwójne. W Kraju Zaalpejskim grał także dla Victorii Libertas w Pesaro (14–15), Varese (15–16), Turynie (16–17), Reggio Emilia (17–18) i Trieście (18–19). Ważne liczby w rozdziale o ataku.

W Europie Wright zna również turecką konkurencję po przejściu przez Olina Edirne (11-12) i Afyona (20-21); W Polsce Doran w koszuli (19-20); W Izraelu rozegrał cztery mecze dla Habol Holon (15-16); A we Francji wcześniej bronił barw Azwella (13-14).

Amerykanin był przykładem postępu, kiedy w 2013 roku zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane, a trzy miesiące później podpisał kontrakt z Dallas, stając się pierwszym graczem NBA, u którego zdiagnozowano tę chorobę. 10 lat później ta ofiara jest symbolem długiego życia, które będzie teraz kontynuowane w Saragossie. Pod rozkazami Porfirio Fisac.

„Rite dominuje, gdy zespół tego potrzebuje”, wyjaśnia trener Aragonii Porfirio Fisac. „Jest zawodnikiem, który zawsze przedkłada interesy drużyny ponad swoje osobiste interesy, Ale nie tylko na boisku, ale i poza nim. Potrafi pewnie strzelać i bronić oraz ma spore doświadczenie w Europie. To zawodnik, który pomoże nam w głównych potrzebach drużyny – zaznacza trener Casademont Zaragoza.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *