Ciało XVII-wiecznego „dziecka wampira” znalezione w Polsce

Ciało XVII-wiecznego „dziecka wampira” znalezione w Polsce

LubZespół archeologów dokonał dziwnego odkrycia w mieście Bienne w południowo-zachodniej Polsce. Są szczątki Dziecko wampira z XVII wieku. Pochowany chłopiec ma od pięciu do siedmiu lat.

Ciało zostało znalezione Twarzą w dół i uderzeniem w kostkę, była praktyką pochówku wampirów stosowaną w niektórych krajach Europy Wschodniej. Celem było powstrzymanie tych złych stworzeń przed powrotem na Ziemię. Kata oznacza zamknięcie tego etapu życia I uniemożliwiła mu powrót do świata żywych.

To nie pierwszy raz, kiedy archeolodzy znaleźli szczątki o tych samych cechach na miejskiej nekropolii. Zeszłego roku, kilka metrów od tego dziecka, pozostaje Wampirzyca została pochowana z zamkiem na palcu Sierp na lewym dużym palcu i szyi. Celem jest odcięcie mu głowy, jeśli spróbuje wskrzesić i wrócić na powierzchnię. Według Dariusza Polińskiego, profesora archeologii UMK, ta metoda „Sposób na powstrzymanie zmarłych przed powrotem. Obejmują one ścięcie głowy, odcięcie stóp zmarłemu, zakopanie zwłok twarzą do dołu, spalenie lub zmiażdżenie kamieniami”.

Miejsce, w którym znaleziono dwa ciała Mógł być grobowcem dla wyrzutków Nie są akceptowane na cmentarzach chrześcijańskich. Jego zespół znalazł już na tej nekropolii około stu grobowców. W 2015 roku w miejscowości Trusko, niedaleko Bienia, odkryli już grób z około 400 zakopanymi szkieletami, które odbywały się według tego samego rytuału.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *