Ciężka rakieta SpaceX Falcon została wybrana do wystrzelenia sondy NASA na lodowy księżyc na Jowiszu

Ciężka rakieta SpaceX Falcon została wybrana do wystrzelenia sondy NASA na lodowy księżyc na Jowiszu

NASA przewiduje, że pod lodowym księżycem Jowisza, Europą, znajduje się słony ocean z większą ilością wody niż wszystkie ziemskie oceany razem wzięte. Aby sprawdzić, czy na Księżycu panują warunki odpowiednie do życia, agencja przygotowuje się do wysłania statku kosmicznego na misję międzyplanetarną. Jeździć do pracy? Rakieta SpaceX Falcon Heavy.

NASA ogłosiła, że ​​warta 4,25 miliarda dolarów sonda Europa Clipper zostanie wystrzelona z rakiety SpaceX Falcon Heavy. Ta wiadomość jest dużym plusem dla Elona Muska, ponieważ w końcu zapuszcza się jeszcze głębiej w Układ Słoneczny.

Misja Europa Clipper ma wystartować w październiku 2024 roku z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie o łącznej wartości 178 milionów dolarów. Wcześniej misja miała rozpocząć się w Rakieta NASA Space Launch System (SLS), ciężka, jednorazowa rakieta nośna, która ma prowadzić w przyszłości załogowe loty na Księżyc Artemidy i ewentualne kolejne misje ludzi na Marsa.

Jednak problemy techniczne i związane z wydajnością nękały podstawowe programy silnika SLS, doładowania i silnika RS-25, powodując opóźnienia i przekroczenia kosztów w ostatnich latach.

Chociaż SLS nie został jeszcze wystrzelony po raz pierwszy, Falcon Heavy brał udział w wielu misjach komercyjnych i rządowych od swojego dziewiczego lotu w 2018 r., kiedy to Musk Tesla Terenówka na orbicie.

Po wystrzeleniu z rakiety SpaceX został wystrzelony Sonda strzyżenia Europa Europa Będzie okrążał Jowisza i wykona około 40 do 50 bliskich przelotów nad lodowym księżycem, dostosowując tor lotu dla każdego lotu nad różnymi regionami, aż prawie całkowicie oczyścisz księżyc.

Statek kosmiczny użyje kompleksu czujników badawczych, aby sprawdzić, czy zamarznięty satelita ma warunki odpowiednie do życia obcych. Celem misji jest wykonanie zdjęć powierzchni Europy w wysokiej rozdzielczości, określenie jej składu, poszukiwanie oznak aktywności geologicznej, poszukiwanie podziemnych jezior i określenie głębokości oceanu pod grubą zamarzniętą skorupą.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *