Clark County osiąga kamień milowy w dziedzinie szczepionek przeciw COVID, ponieważ zwiększa się dostępność w całej dolinie

Clark County osiąga kamień milowy w dziedzinie szczepionek przeciw COVID, ponieważ zwiększa się dostępność w całej dolinie

LAS VEGAS (KLAS) — hrabstwo Clark osiągnęło kamień milowy, ponieważ 70 procent osób w wieku 12 lat lub starszych otrzymuje co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. 70 procent było pierwotnym celem ustalonym przez hrabstwo, aby ponownie otworzyć firmy do 1 czerwca, zanim ten cel został obniżony.

„To osiągnięcie jest świadectwem zaangażowania członków naszej społeczności w opiekę nad nim
Fermin Leguin, urzędnik ds. zdrowia w południowym dystrykcie Nevada
obszar zdrowia. „Jest to również odzwierciedlenie ciężkiej pracy naszych pracowników i partnerów reagowania”.

Do tej pory okręg zdrowia podał 2486149 całkowitych dawek szczepionki. Ponad 75 procent
osób w wieku 18 lat, które rozpoczęły szczepienie. Obszar zdrowia to 1.173.320
Szczepienia zakończone. Ponad 62 procent dorosłych ukończyło szczepienie i
Ponad 57 procent uprawnionych ukończyło szczepienie.

Okręgowe Zdrowie twierdzi, że szczepionka COVID-19 jest najlepszym sposobem na spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednak lekarze zachęcają również do noszenia masek, częstego mycia rąk i pozostawania w domu podczas choroby.

Booster COVID-19 będzie dostępny dla tych, którzy ukończyli swoją dwudawkową serię szczepionki Pfizer. Uprawnieni muszą mieć co najmniej 65 lat.

Maria Paz z Las Vegas cieszy się, że dostała dawkę przypominającą.

– Myślę, że to świetnie – powiedział Paz. „Ponieważ mam cukrzycę i jestem starszy, myślę o zrobieniu trzeciego zastrzyku”.

Osoby w wieku od 18 do 64 lat mogą uzyskać zastrzyk energii, jeśli mają pracę, która naraża ich na ekspozycję na koronawirusa i osoby z chorobami podstawowymi, takimi jak Charlene Borac, jednak nie wie, czy tego chce.

Borash podzielił się: „Nie wiem, jaką to zmieni”. „Nie mam wystarczająco dużo ludzi, aby podjąć decyzję o tym, ile osób z tego skorzysta, a ile nie” – dodała.

Chociaż Charlene może się wahać, tysiące mieszkańców Nevadanu, którzy otrzymali drugą dawkę Pfizera co najmniej sześć miesięcy temu – mogą zacząć zakasać rękawy.

Od piątku 1 października do soboty 25 października będzie wyświetlany okręg zdrowia
Rozszerzona Klinika Szczepień przeciwko COVID-19 w godzinach wieczornych i weekendowych przy 280 S. Decatur Blvd. południe
Środowiskowe Centrum Zdrowia Nevady:

  • Piątek i poniedziałek: 17:00 – 20:00
  • sobota i niedziela: 12:00-19:00

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *