Cmentarz Bez tytułu przybliża dramat migracji do miasta Tatarów w Polsce | Międzynarodowy

Dwa inicjały zajmują miejsce w grobowcu: „NN”. Dzięki tej formule używanej w Polsce dla niezidentyfikowanych ciał, jeden z tysięcy imigrantów, którzy przebyli Białoruś w ostatnich miesiącach, został pochowany w ten czwartek na małym cmentarzu muzułmańskim w miejscowości Bohoniki.

Nie nosił dokumentów, co było powszechną praktyką wśród imigrantów, a jego nazwiska ani konkretnego pochodzenia nie można było ustalić. „Jesteśmy przekonani, że jest bratem muzułmaninem, ponieważ prawie wszyscy imigranci z Afryki rozumieją, że pochodzi z ich koloru skóry i środowiska. W przyszłości, jeśli zostanie ustalone, że jest chrześcijaninem lub Żydem, ekshumujemy jego ciało i zabierz go na cmentarz jego religii” – powiedział po ceremonii. Imam Ali Basarevich powiedział gazecie.

22 października ustalono jako datę śmierci, pojawiając się tym samym w grobie obok formuły „Spoczywaj w pokoju”. Martwe ciało Bialowezy, regularnie podróżującego w głąb UE, zostało „niedawno odkryte przez funkcjonariusza policji i znalezione głęboko w dżungli, niszczejące”, ponieważ pochówek odbył się z prawie miesięcznym opóźnieniem. .

Maciej Szczesnowicz, lider lokalnej społeczności muzułmańskiej, powiedział na konferencji prasowej, że sekcja zwłok wykazała, że ​​mężczyzna nie miał jeszcze 30 lat i prawdopodobnie zmarł z powodu hipotermii. W ten piątek, podał, może to być dzień pogrzebu, być może dla dwóch osób.

Ponieważ ciało było niezidentyfikowane, obecni byli tylko pochowani i dziennikarze. W południe trumna została przewieziona – najpierw przez pojazd i czterech mężczyzn – na dziedziniec brązowego drewnianego meczetu miasta. Tam imam odmówił ostatnią modlitwę Salat al-Yanasa, Pokryty zieloną zbroją (kolor islamu) z haftem.

Dołącz do EL PAS już teraz, aby śledzić wszystkie aktualności i czytać bez ograniczeń

Zapisz się tutaj

Potem trup zabrał go do grobu. Szedł powoli ścieżką równoległą do dziesiątek grobów, aż dotarł do odległego rogu, gdzie przygotowano trumnę, w której umieszczono trumnę. Imam wyrzucił trzy kije ziemi, a cztery szybko przykryły je łopatami. Kopiec gliniany ozdobiony jest kamieniami i gałęziami pobliskich szyszek.

Obok niego Ahmed Al Hassan. Imię 19-letniej Syrii jest w grobie, który w zeszłym miesiącu utonął podczas próby przepłynięcia rzeki Buck z Białorusi. Jego rodzinie udało się go pochować tylko dzięki wideokonferencji, zorganizowanej przez syryjskiego lekarza, który odkrył ciało, po raz pierwszy w Polsce podczas obecnego kryzysu migracyjnego.

W ten czwartek znajduje się grób nieznanego imigranta obok grobu syryjskiego Ahmeda al-Hassana na cmentarzu Bohoniki.Alvaro Garcia

Tego samego dnia w Erbilu, stolicy irackiego Kurdystanu, został pochowany 25-letni Kaylan Delir Ismail, który zginął z rąk swojego brata. Szacuje się, że w obecnym kryzysie granicznym zginęło kilkanaście osób, chociaż polscy aktywiści mający kontakt z migrantami twierdzą, że prawie kwestią czasu jest przyznanie większego dostępu i odnalezienie większej liczby ciał w dżungli Biolovica. Część lasu jest zarezerwowana dla obywateli niebędących rezydentami, w tym dziennikarzy, pracowników pomocy i niezależnych gości.

Położone w północno-wschodniej części kraju, zaledwie dziesięć kilometrów od granicy z Białorusią, pochowany w czwartek mężczyzna przeszedł obok w niezdecydowanym momencie obecnego kryzysu, Bohoniki to islamska wyspa w dużym katolickim kraju. Jej mieszkańcy to około 100 Tatarów, jedna z najstarszych społeczności muzułmańskich w Europie. Członkowie tego tureckiego ludu, którzy przebywali na tych terenach co najmniej od XIV wieku, mieli opinię dobrych wojowników, więc trzy wieki później król Polski Jan Sobieski – ponieważ nie miał pieniędzy na opłacenie swoich żołnierzy – dał im ziemię do obrony. Granica wschodnia. Dziś stanowią tylko 5000 z 38 milionów mieszkańców tego kraju. Gmina Bohoniki wyróżniła się w czasie kryzysu udzielając pomocy imigrantom (nie tylko dostarczając ich groby, ale także zbierając pieniądze, odzież i żywność) oraz stacjonującym w okolicy siłom bezpieczeństwa. Zupa.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *