Co kryje się za pulsem między UE a Białorusią?

Napięcie między Unia Europejska (UE) i Białoruś Wzrasta z każdym dniem po tym, jak w poniedziałek z Mińska przybyło około 2000 osób Granica Polski, dyktatorski przywódca Białorusi Aleksander Łukaszenko to cios w dwadzieścia siedem osób, a imigranci są wielkimi ofiarami.

Kluczem do tego kryzysu są:

Co się stało?

Ostatni poniedziałek był wielkim wydarzeniem Kolumna imigrantów Kurdowie przybyli z Bliskiego Wschodu, głównie z Iraku i Syrii Granica Białorusi z Polską. Jak widać na opublikowanych zdjęciach W towarzystwie członków białoruskich sił bezpieczeństwa Według Mińska około 2000 zostanie imigrantami.

Od tego czasu zakładają niebezpieczne obozy z drzewami i namiotami na granicy w niskich nocnych temperaturach, próbując walczyć z pożarami i brakami żywności. są wśród imigrantów Wiele dzieci i kobiet w ciąży.

Pierwsza akcja humanitarna przeprowadzona z pomocą Białoruskiego Czerwonego Krzyża i ONZ dotarła do granicy w czwartek.

Z tej leśniczówki niedaleko białoruskiej części Krotna wielu ubranych w ciepłe ubrania przecina drut kolczasty i próbuje przedostać się do UE, ale po drugiej stronie granicy uciekają z 15 tysiącami żołnierzy z Polski.

Jak dotarli do granicy?

Drogą tzw. białoruską. Przylatują samolotem z krajów Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej Jest obsługiwany przez różne linie lotnicze, takie jak Turcja. Białoruś mówi, że przyjechali legalnie Z wizą turystyczną. Ale organizacje pozarządowe, z którymi konsultowała się EFE, potwierdzają to Zorganizowana funkcja Z Mińska.

Według białoruskiej prawniczki Aliony Czechowicz, ekspert ds. imigracji, białoruskie władze „kilka miesięcy temu rozpoczęły kampanię reklamową”, w której Białoruś została wymieniona jako kraj transportowy Unii Europejskiej.

Na uczestnictwie w tej kampanii skorzystają biura podróży i touroperatorzy zależni od administracji Prezydenta.

Dlaczego Łukaszenka tego nie powstrzymał?

Ma swoje źródło w zachodnich sankcjach przeciwko reżimowi prezydenta Białorusi. Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska Wybory prezydenckie w sierpniu 2020 r., w którym Łukaszenko otrzymał ponad 80% głosów, a opozycja i Kraje zachodnie uważają to za oszustwo.

Te represje – które obejmowały oskarżenia o tortury – były największym protestem w historii Białorusi i odpowiedzią Mińska na protesty ludności cywilnej.

ten Bariery zostały zaostrzone Białoruski reżim wymusił to po maju ubiegłego roku Lądowanie samolotu Ryanair, tania linia lotnicza, która zamknęła trasę Ateny-Wilno, powiedziała, że ​​ostrzeżenie o bombie było fałszywe. To przekierowanie samolotu pozwoliło białoruskiemu rządowi Zatrzymaj dziennikarza przed prasą opozycyjną Román Protasevich i jego partnerka, obywatelka Rosji Sofia Sapega.

Łukaszenka powiedział, że nie ma obowiązku ochrony UE przed napływem migrantów, ponieważ UE nałożyła sankcje, które wpłyną na gospodarkę kraju.

„Duszą nas. Czy powinniśmy ich chronić? Zapytaj, czy to nie naiwne? Niewinne, to już szalone” – przyznał po raz pierwszy w lipcu i nie zamierza zrobić nic, by temu zapobiec. Pływ.

Czy jedynym krajem dotkniętym chorobą jest Polska?

Nie, od zeszłej wiosny próbuję wejść nielegalnie Łotwa, Litwa I Polska Z Białorusi. Sama ta metoda to coś więcej niż tylko dostawa.

Jaka jest reakcja Polski?

Polska wzmocniła granicę z Białorusią 15 000 żołnierzy Między strażą graniczną, policją i siłami bezpieczeństwa. ten Nagły wypadek Całkowicie zabronił publicznego dostępu do blisko 200 gmin na granicy z Białorusią i obszarów najbardziej skonfliktowanych.

Warszawa, podobnie jak cała Unia Europejska, postrzega kryzys nie jako kryzys migracyjny, ale jako polityczny i oskarża Łukaszenkę o handel ludźmi i jego postępowanie. Wojna hybrydowa przeciwko UE Zakłócić klub towarzyski.

Polska do tej pory nie wyjaśniła sytuacji na swojej granicy z Białorusią, która blokuje dostęp lub przyjmuje pomoc Frontexu lub innych agencji europejskich.

A co z krajami bałtyckimi?

Były minister Litwy Gabrielias Landsbergis Poprosi ONZ o wywarcie presji na Białoruś Otwarcie korytarza humanitarnego, który pozwoli migrantom zgromadzonym na granicy Litwy i Polski na powrót do domu. Chce, by ONZ monitorowała, czy migranci, którzy chcą wrócić do swoich krajów ojczystych z obszarów przygranicznych, mogą bezpiecznie wyjechać. W tym celu eksploatowany będzie Port Lotniczy Grotno, miasto w zachodniej Białorusi, położone na pograniczu Polski i Litwy.

Jak UE powinna odpowiedzieć Mińskowi?

Unia Europejska okazała wsparcie dla Polski, Litwy i Łotwy. Europejska Agencja Graniczna Frontex Pomoc nadchodzi do Polski Powrót nielegalnych imigrantów Dla Iraku, chociaż nie ma fizycznego rozmieszczenia w Polsce.

We wtorek UE podjęła decyzję o częściowym zawieszeniu stosowania umowy o wizy między Unią Europejską a Białorusią, co dotknie białoruskie władze.

UE się obecnie przygotowuje Piąty zestaw sankcji wobec reżimu Łukaszenki, Obejmuje zbadanie środków regulacyjnych przeciwko reżimowi i białoruskim państwowym liniom lotniczym Belavia, ale także przeciwko liniom lotniczym z krajów trzecich „aktywnie zaangażowanym w handel ludźmi”.

Aby spróbować złagodzić kryzys od podstaw, The Wiceprezes Społeczności, Margaritas Sinas, W czwartek rozpoczął wycieczkę po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która zabierze go do różnych krajów, aby przedyskutować z urzędnikami krajowymi, jak kontrolować napływ nielegalnych imigrantów. Dziś jest w Libanie, a potem pojedzie do innych krajów, jeszcze nie potwierdzonych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *