Co musi zrobić Argentyna, aby dostać się do Igrzysk Paryskich w światowych rankingach?

Co musi zrobić Argentyna, aby dostać się do Igrzysk Paryskich w światowych rankingach?

Gabriela Rosenbauma7 października 2023 r. o 11:45 ETCzytanie: 3 minuty.

Argentyńska drużyna siatkówki mężczyzn, Kto zdobył medal olimpijski w Tokio 2020, musi Utrzymanie bardzo dobrej pozycji w Światowych Rankingach FIVB. Aby zdobyć swoje Kwota na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r.

Reprezentacja trenera Marcelo Mendesa pokonała Chiny, ale to nie wystarczyło i musi trzymać się klasyfikacji, aby uzyskać bilet kwalifikujący się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.Świat siatkówki

Po zakończeniu igrzysk olimpijskich w ten weekend tak naprawdę siedem drużyn będzie miało gwarantowane miejsce: ojczysta Francja oraz Niemcy (z gwarantowanym miejscem w grupie A), Stany Zjednoczone, Japonia (dwa rozstawione w grupie B) i Polska . (Grupa C) i dwa inne kraje zostaną ustalone jutro.

Pozostałe pięć miejsc, aż do uzyskania 12 uczestników igrzysk olimpijskich, zostanie rozdzielonych pod koniec fazy zasadniczej Narodowej Ligi Piłki Nożnej 2024, zgodnie ze światowymi rankingami. Z jednym zastrzeżeniem: wszystkie kontynenty muszą mieć przynajmniej jednego przedstawiciela.

Dlatego najlepszy Afrykanin zajmie pierwsze miejsce. Jeśli Brazylia nie wykorzysta jutro szansy na wygraną (u siebie zmierzy się z Włochami w bezpośrednim meczu, który wyłoni grupę A przedolimpijskich zawodów), Ameryka Południowa również będzie potrzebować swojego ambasadora olimpijskiego: Brazylia ma wyraźną przewagę . . Jednak uwaga: Argentyna nie jest daleko w tyle za Verdimarillą w tym rankingu.

Obecnie Argentyna zajmuje szóste miejsce w rankingu FIVB. Polska, Stany Zjednoczone i Japonia, Przed niebieskim i białym światłem, Mają już zapewnione miejsce w igrzyskach przedolimpijskich. Kolejny bilet do Paryża będą miały Brazylia czy Włochy, które również są przed nią.

Oznacza to, że w 2024 roku miejsce w rankingach będzie potrzebowało tylko jedno z pięciu czołowych krajów w 2023 roku: Włochy czy Brazylia. W innych będzie cicho od tego weekendu.

Jeśli utrzymają szóste miejsce, reprezentacja zajmie kolejne miejsce.

Słowenia (8.), Serbia (9.), Kuba (11.), Holandia (12.) i Kanada (13.) będą czekać, aby zobaczyć, jak będzie wyglądała sytuacja w regularnej fazie VNL 2024.

zatem, Decydujący będzie jutrzejszy mecz z Holandią (o godzinie 14:00, transmisja ESPN i Star+) oraz 12. etap fazy zasadniczej VNL 2024: Każde zwycięstwo będzie oceniane bardzo wysoko, co ugruntuje wyjątkową pozycję w rankingach FIVB.

Kombinacje

Piątek 29 września

Argentyna 3-0 Meksyk

Sobota 30 września

Argentyna 1-3 Kanada

poniedziałek 2 października

Argentyna 3:0 Bułgaria

Środa 4 października

Argentyna 3-2 Belgia

Piątek 6 października

Argentyna 1-Polska 3

Sobota 7 października

Argentyna 3-2 Chińska Republika Ludowa

Niedziela 8 października

Argentyna Przeciwko Holandii: 02:00 czasu argentyńskiego

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *