Co robić, co jeść i gdzie spać w sercu Polski

Co robić, co jeść i gdzie spać w sercu Polski

Są tacy, którzy podróżują, żeby poznać i tacy, którzy podróżują, żeby zrozumieć. Warszawa to świetne miejsce dla tych, którzy zaliczają się do tej drugiej grupy. Częścią jego atrakcyjności jest właśnie fakt, że stolica Polski jest bardziej tajemnicza niż jej bardziej turystyczny rywal, Kraków. Bo przeprowadzka do Warszawy wiąże się z wieloma rzeczami. Zwiedzanie Warszawy to spokojny spacer, znajdowanie pomników i perełek architektury szczegółowo opisujących skutki komunizmu za każdym rogiem, picie wódki, Muzyk odnalazł kompozycje Fryderyka Chopina i Jana Pawła II (pierwszego od 500 lat papieża nie-Włocha, pochodzącego z kraju komunistycznego), Schroń się przed zimnem, dowiedz się, że sztuka odegrała zasadniczą rolę w rewitalizacji wielu ulic, spaceruj po ponad 100 parkach i w tych dniach: Jest to również jedno z najlepszych miejsc, w których można w pełni przeżyć Boże Narodzenie..

Pod koniec roku w Warszawie instalowana jest 27-metrowa podświetlana choinka, co rozpoczyna obchody, które zakończą się w 2023 roku. Ale niespodzianek jest znacznie więcej i z roku na rok poszerzają swoją ofertę. Malownicze uliczki wypełnione są zaskakującymi grupami ludzi śpiewającymi kolędy, stoiskami z typowymi sezonowymi potrawami, winem i grzanym piwem oraz Spektakularny Pałac Vilanov oferuje imponujący pokaz świateł, którego nigdy nie zapomnisz. Być może, jeśli szukasz miejsca, do którego możesz uciec, aby cieszyć się innym grudniem, stolica Polski to nie tylko dobry wybór, ale także ciekawa wycieczka, którą warto odwiedzić.

Wszystko na 10 wyjazd do Warszawy

Hotel, w którym możesz spać i czuć się jak w domu

Barceló Warszawa Powiśle

Gdyby nie most Śląska-Dąbrowskiego na Wiśle, moglibyśmy podzielić miasto na dwie części: zachodnią i wschodnią. Pierwszy z nich ma prawie granicę, Barceló Warsaw Powiśle to hotel, w którym można poczuć się jak w domu. W pewnym sensie w domu, poza hiszpańskim znaczkiem, od którego pochodzi jego nazwa, i wszystkimi wygodami, jakie zawsze dodaje to legendarne DNA, obalając wszelkie stereotypy na temat jego granic, jest to schronienie. I ostrożnie. Pokój od frontu, który zaostrza apetyt na wszystko, co ma do zaoferowania.

Wystarczy spojrzeć, gdzie znajduje się hotel, aby uczynić go ulubionym. I to nie mniej niż kampus Elektrownia Powiśle, dawna elektrownia, odegrała kluczową rolę w czasie Powstania Warszawskiego i przez ponad 100 lat zaopatrywała miasto w energię elektryczną.. W 2015 roku, po przejęciu przez Tristan Capital Partners i White Star Real Estate, został odnowiony i w 2020 roku stał się imponującym ośrodkiem kulturalnym, gastronomicznym, kosmetycznym i niesamowitym miejscem zakupów modowych. Podzielona na kilka pięter Electronia Bovisle czasami przypomina nam Brooklyn w Nowym Jorku ze względu na cegłę, która tworzy jej ściany. Zaglądamy jednak do środka, żeby zobaczyć, jak wielu z nich opowiada swoją historię i wciąż zachowuje elementy, które mówią nam, gdzie jesteśmy.

Hotel Warsaw Travel w Barcelonie

Barceló Warszawa Powiśle

Barceló Warsaw Powiśle zaprojektowano w tym samym industrialnym stylu. Otworzyło swoje podwoje w tym roku, co zbiegło się z nazwą miasta Najlepszy europejski kierunek podróży w 2023 roku według portalu European Best Destinations, Od tego czasu nie przestaje przyjmować rezerwacji. Cele? Są oczywiste. Poza tym, że znajduje się w tej ekskluzywnej enklawie z widokiem na rzekę, ma wszystko. Posiada 151 pokoi zaprojektowanych zgodnie z estetyką otoczenia, a każdy gość może wybierać pomiędzy opcjami trzech sypialni. Niezależnie od tego, czy jest to Superior, Deluxe z widokiem na rzekę… czy Junior Suite, każdy z nich jest tego wart, jeśli chcesz zagwarantować sobie spokojny sen.

Podróż do Warszawy

Barceló Warszawa Powiśle

Jeśli mówimy o gastronomii, to dodatkowo na pierwszym piętrze hotelu znajdziemy przestronną, przeszkloną restaurację, która umożliwia nam pierwszy kontakt z typowymi daniami danego kraju. Można tam zjeść śniadanie w formie bufetu, lunch lub kolację. Jednakże hotel oferuje również możliwość wypicia drinka w barze w holu, w nieformalnym barze lub, jeśli wolisz ekskluzywne doświadczenie, Udaj się do Sky Baru, zamów jeden z ich koktajli i zakończ wieczór na haju (dosłownie). Poza tym, jeśli zdecydujecie się na wyjazd latem, warto wiedzieć, że na dachu znajduje się nawet basen. Tak: w sierpniu zeszłego roku temperatura osiągnęła 30 stopni.

Budynek ze stołami i krzesłami

Barceló Warszawa Powiśle

Wśród cech, które sprawiają, że to zakwaterowanie jest świetną opcją Jeśli chcesz ograniczyć nadmiar świątecznego jedzenia, ćwiczenia będą dla Ciebie odpowiednie. Jest tego o wiele więcej, ponieważ nie musisz prosić o urlop, aby podróżować, ponieważ ma dobrą łączność we wszystkich pokojach i ma idealną przestrzeń do pracy i spotkań. Nie możemy uciec od komputera. On Godziny pracy Coraz częściej Barcelo Warsaw Powiśle o tym wie.

Co warto zobaczyć w Warszawie

Co warto zobaczyć w Warszawie

Oko jest wszędzie//Dobre zdjęcia

W mieście jest wiele ciekawych miejsc, a każde z nich jest inne. Jeśli chcesz zwiedzić całe Ciudad Viaja i wykorzystać swoją wizytę do zwiedzania czegoś więcej niż tylko ciągnięcia się przez znajdujące się w nim stragany bożonarodzeniowe, możesz to zrobić. O pomnik ku czci astronoma Mikołaja Kopernika, siedziba Polskiej Akademii Nauk na Krakowskim Przedmieściu, naprzeciwko Pałacu Staszica. Choć pochodzi z Torunia, uznawany jest za jeden z najbardziej znanych zabytków w kraju.

Na placu, na którym się znajduje, jego muzyka chętnie zwraca uwagę na ławki. Po naciśnięciu przycisku każdy z nich emituje melodię Chopina. Jest ich wiele, które znajdziesz wzdłuż całej majestatycznej alei. Podążaj jego ścieżką i po drodze wejdź do jednego z kościołów zrekonstruowanych na podstawie obrazów takich artystów jak Bernardo Bellotto. Jeśli nie jesteś wielkim fanem odwiedzania tych placówek, to Przynajmniej wejdź do kościoła Świętego Krzyża… Choć ciało słynnego muzyka spoczywa na cmentarzu Père-Lachaise, prosił on, aby przenieść jego serce do tej sakralnej budowli.

Kontynuując tę ​​samą ulicę, na której się znajduje, Krakowskie Przedmieście, można obserwować Imponujące fasady, które dawniej były rezydencjami zamożnych rodzin, pomniki ku czci znanych postaci polskiej kultury oraz przytulne i urocze księgarnie i kawiarnie, w których można schronić się przed zimnem. Uwaga: Gdy zobaczysz franczyzę Nero Cafe, spójrz w alejkę po lewej stronie. Można zobaczyć jedną ze scen, w których został nakręcony Pianista (Inni są po drugiej stronie rzeki, w alternatywnej dzielnicy, która zaczyna się rozwijać, w Pradze).

Stare Miasto w Warszawie

Alana Baxtera//Dobre zdjęcia

Gdy odnajdziesz Kolumnę Zygmunta, znajdziesz się przed jednym z wejść na warszawską Starówkę. Najpierw przez nią przejdź. To rzeczywiście piękny teren, który został wiernie odtworzony przez Polaków po wojnie. Ponieważ 3 maja 1791 r. w mieście przyjęto pierwszą konstytucję, zainteresowanie jej przywróceniem ma ważne przyczyny.. Obecny plan urbanistyczny Starego Miasta obejmuje szczegółowe odtworzenie jego murów, kamienic, fortu królewskiego i ważnych obiektów sakralnych.

Podczas wizyty nie można pominąć zatrzymania się na drinka na Starym Rynku, gdzie zauważysz, że każda elewacja ma inny kolor. Ponieważ? Bo wcześniej zamiast wymieniać domy, wyróżniali się fasadami. Architektura zawsze odgrywała dla nich istotną rolę, płacili bowiem mniej lub więcej podatków w zależności od szerokości fasad.

Pałac na wyspie

Lutek//Dobre zdjęcia

Podczas podróży, w zależności od czasu, możesz odwiedzić dzielnicę finansową i podziwiać imponujące budynki firm doradczych i dużych firm. Jest największy w Europie. Po przeciwnej stronie kolejny luźny plan to przejście Pałac Łazienkowski, 76-hektarowa posiadłość, w której niegdyś mieszkali członkowie rodziny królewskiej, a obecnie można znaleźć romantyczne kawiarnie z dziełami sztuki, Jezioro i ruiny opowiadają swoją historię. Ciekawe, że w tym dużym parku, w którym znajduje się pałac, jest to zabronione działanie…i spacery z psami.

Tradycyjne restauracje, w których poczujesz smak Polski

Aby uzyskać w 100% tradycyjne doświadczenia i poczuć się jak miejscowy, polecamy dwie różne firmy, poza jedzeniem i piciem w hotelu. Można wybrać się na Wigilię, Boże Narodzenie lub Sylwestra. Z jednej strony, jeśli czegoś szukasz Zimno Zarezerwuj i zamów stolik u Baczewskich Pierogi, trochę ryb lub, jeśli wolisz mięso, typowy filet z wątroby, który zawsze polecają Twoi goście. Z drugiej strony, jeśli chcesz poczuć rodzinną i domową atmosferę, nie wahaj się i zadzwoń Rozanna. Poza wystrojem, który zachęca do przedłużenia posiłku po kolacji do popołudnia, gościnnością obsługi i tatarem z tuńczyka, kaczką na parze i deserami (zamów kilka i podziel się), udaje Ci się umieścić to wśród nas. Ulubione.. i na luźną, polską przerwę na posiłek? Możesz udać się na targ „Gastro”. Elektrownia Powiśle w dowolnym momencie. Niczego nie brakuje: sushi, tacos, hamburgerów… na co tylko masz ochotę.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *