Co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej? – Europa – Międzynarodowy

Białoruś i Polska (a wraz z nią cała Unia Europejska) rozgrywają partię szachów wysokiego napięcia, w której białoruski reżim przywiózł tysiące arabskich imigrantów z ich ojczyzny do Mińska. Tak próbuje naciskać jego dyktator Aleksander Łukaszenko Unia Europejska Usuwa więc przeszkody narzucone mu przez jego dyktatorskie potknięcie. Polska, łamiąc prawo europejskie i międzynarodowe, mówi o „wojnie hybrydowej”, uniemożliwiając takim osobom ubieganie się o azyl przez granicę.

Łukaszenka po raz pierwszy zaczął wysyłać małe grupy imigrantów na granicę litewską zeszłej wiosny. Wilno oddalone jest o 30 kilometrów od granicy białoruskiej. Litwa otworzyła obozy dla przyjęć i poprosiła Brukselę o pomoc finansową. Łukaszenko później zaczął wysyłać uchodźców do polskiej granicy, gdzie został ugryziony.

Polska zbudowała ogrodzenia i wysłała tysiące żołnierzy do zamknięcia granicy. W obliczu takiej sytuacji Łukaszenka Wyrzuciła w stronę tej granicy ponad 2000 osób, czyniąc z Polski „najgorszy kryzys od 30 lat w kraju”. Polski rząd wykorzystuje kryzys do zamknięcia Brukseli i jej europejskich partnerów oraz odłożenia na bok kwestii zniesienia niezawisłości sądownictwa w kraju.

Polski rząd uniemożliwia dobrowolnym organizacjom charytatywnym i dziennikarzom przekroczenie granicy, twierdząc, że będą narażeni na kampanie dezinformacyjne Białorusi i Rosji. Ale niektóre z niezależnych zeznań, które polscy dziennikarze wyciągają z regionu, mówią o ludziach umierających z głodu i zimna, atakach gazem łzawiącym na grupy rodzin imigrantów i wydaleniach, które lekceważą przepisy europejskie, które pozwalają tym ludziom złożyć wniosek. O schronienie.

Z kolei dowody zebrane przez agentów i telewizję międzynarodową pokazują, że migranci są bacznie obserwowani przez pracowników białoruskich służb specjalnych, którzy uniemożliwiają im powrót i popychają ich w kierunku polskiej granicy, zapewniając, że nie otrzymali jedzenie lub schronienie. Kiedy temperatura w regionie spada już co noc poniżej zera.

Większość z tych ludzi Kurdowie Z Iraku i Syryjczyków. Deportowani z Polski zostawiani są na pastwę losu na niezamieszkałych ziemiach iw lasach. Polski parlament zalegalizował tę praktykę 14 października, łamiąc tym samym Europejski Nakaz Azylowy oraz Konwencję Genewską dotyczącą Uchodźców.

Nie ma UE
Możesz dać się nabrać na te sztuczki. Musisz zastanowić się, jak twoje wysiłki dyplomatyczne i finansowe mogą poprawić sytuację w terenie

Jamie Shee, profesor strategii i obrony na University of Exeter w Wielkiej Brytanii, powiedział EL TIEMPO, że kryzys był „przypomnieniem polskiemu rządowi o zaletach członkostwa w Unii Europejskiej i europejskiej solidarności, zwłaszcza w tym zakresie. klasy. „Pomoc lub dyplomacja”.

Profesor Shia powiedział: „Imigranci powinni być chronieni normami międzynarodowymi (azyl i traktowanie humanitarne), ale nie jest to zasadniczo kryzys imigracyjny.

ten Otton Monitoruje sytuację na granicy, a Warszawa zmobilizowała już ponad 15 000 żołnierzy do kontrolowania ponad 400 km granicy, podczas gdy sojusznik Białorusi Rosja zmobilizowała bombowce dalekiego zasięgu do monitorowania granicy. Bruksela grozi Białorusi kolejnymi sankcjami i próbuje uniemożliwić transport całych rodzin uchodźców z blisko dwudziestu krajów.

ten Komisja Europejska W tym tygodniu zatwierdzi dodatkowe sankcje, a Mińsk grozi zatrzymaniem ruchu rosyjskiego gazu z Rosji do Europy przez jego terytorium. Białoruś wywiera presję na imigrantów, ponieważ nie ma wewnętrznej zgody na dystrybucję ich do Europy, a masowy napływ imigrantów w 2015 i 2016 roku spowodował jeden z największych kryzysów w historii obozu.

Helena Hahn, ekspert ds. ruchów imigracyjnych, kontroli granic i współpracy imigracyjnej z krajami trzecimi w Centrum Polityki Europejskiej, wyjaśnia EL TIEMPO: Przepaść na granicy z Ceutą (Hiszpania) Pod wieloma względami outsourcing w UE jest kosztowny, zwłaszcza jeśli chodzi o reżimy dyktatorskie.

Europa nie lubi imigrantów, ponieważ nie potrafi sformułować spójnej i akceptowalnej polityki imigracyjnej dla 27 państw członkowskich. Zgodnie z żądaniami niektórych rządów Konfederacja stanęła w obliczu niezdolności do kontrolowania swoich granic zewnętrznych, co doprowadziło do otoczenia się średniowiecznymi murami przypominającymi fortecę, z których wraca do sąsiednich krajów (Turcja, Maroko) w celu sprawowania kontroli imigracyjnej. Naraża się na zagrożenie ze strony „bandyckich” reżimów, takich jak Łukaszenko (mówiąc słowami rzecznika Komisji Europejskiej).

Hahn wyjaśnia: „Jednocześnie wiodące państwa, takie jak Grecja, Hiszpania, Bałtyk i Polska, zawsze reagowały ostro, a UE boryka się z poważnymi problemami wewnętrznymi w znalezieniu traktatu.

Zachary Paikin z Ceps w Brukseli powiedział EL TIEMPO: „Migracja tych imigrantów na Białoruś, a następnie wkroczenie na granicę europejską komplikuje sprawy, ale politycznie jest to próba zabezpieczenia bezpieczeństwa UE i suwerenności jej państw członkowskich i jej zobowiązanie wobec innego To kolejny rozdział ukazujący wewnętrzne sprzeczności.

Premier RP, Mateusz MorawieckiWe wtorek oskarżył prezydenta Rosji Władimira Putina o współtworzenie kryzysu. Kreml nazwał zarzuty „nieodpowiedzialnymi”. Wielu uważa, że ​​Moskwa stoi za tym, a przynajmniej może zatrzymać kryzys. Angela Merkel z Niemiec zadzwoniła we wtorek do Putina i poprosiła imigrantów o „działanie przeciwko niedopuszczalnemu i nieludzkiemu wyzyskowi”.

Komisja Europejska zapowiedziała, że ​​będzie monitorować zachowanie około 20 krajów, w tym Rosji, pod kątem ich roli w przerzucaniu tych migrantów na Białoruś. Pod obserwacją znajdują się RPA, Algieria, Azerbejdżan, Wybrzeże Kości Słoniowej, Indie, Iran, Kazachstan, Libia, Maroko, Nigeria, Uzbekistan, Katar, Senegal, Somalia, Sri Lanka, Syria, Tunezja, Wenezuela i Jemen. Ile samolotów regularnie wylatywało do Mińska, teraz odlatuje z tych krajów, a Bruksela monitoruje okupację samolotu.

IDAFE Morton Perez
Na razie
Bruksela

Więcej wiadomości z zagranicy

Historia peruwiańskiego robotnika Picassa na Florydzie
-’Nigdy nie wychodziłem na ulicę’: 13 Opowieść o horrorze i torturach dzieci
– Wideo: Tractromula burzy most w Meksyku i miażdży taksówkę
– meksykańskie kartele stojące za masakrami w ekwadorskich więzieniach

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *