Co się stanie, jeśli gaz wzrośnie o 735%? Rosja postawiła Europę na krawędzi chaosu

Dewastacja cen gazu trwa. „Niebieskie paliwo” stało się problemem dla Europy i w równych częściach jeden z najbardziej poszukiwanych składników. To właśnie ta nienasycona potrzeba gazu stała się głównym problemem Starego Kontynentu. I to wszystko Rosja jest największym eksporterem surowców w EuropiePutin używa go jako tarczy, aby się chronić Złożono bany zarówno przez UE, jak i USA po wojnie na Ukrainie.

Konflikty zbrojne podsyciły jeden z problemów już pukających do drzwi krajów europejskich na początku roku. Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie cena jeszcze ważniejszego surowca zasilającego naród w energię wzrosła wykładniczo. Teraz, sześć miesięcy po tym, jak Putin postanowił najechać swojego sąsiada, Wartość „błękitnego paliwa” wciąż rośnie, osiągając rekordowe poziomyA wszystko wskazuje na to, że ceny surowców będą rosły do ​​końca roku.

Niemieckie rezerwy gazu są gotowe w 77%

Rosja ma kij w sprawie cen gazu. To, czy wartość towaru wzrośnie, czy spadnie, zależy od działań Putina. Rosyjski prezydent znalazł w gazie jedną ze swoich najsilniejszych broni. Wie, że bez Rosji większość krajów europejskich pozostanie bezradna (pod względem energetycznym) w krytycznym momencie, ponieważ wiele krajów doświadczyło spadku zapasów wraz ze zbliżaniem się zimy.

Niemcy, najgorsze ze wszystkich

Na przykład Niemcy ostrzegły, że na razie Twoje rezerwacje są ukończone w 77%, co oznacza, że ​​Niemcy mogą dostarczać gaz przez trzy miesiące. Kraj ze stolicą w Berlinie bez wątpienia ponosi główny ciężar cięć w dostawach przez Rosję. Niemcy są niemal całkowicie zależne od Rosji. Przestoje Nord Streamu naruszyły już kraj, a także wartość surowca. kraj prowadzony Scholes Cięcia dostaw uznano za „decyzje polityczne”, a nie techniczne.

Inne kraje dotknięte cięciami dostaw to Łotwa, Finlandia, Polska czy Norwegia

Innymi słowy, Rosja ogranicza dostawy gazu do krajów europejskich w odpowiedzi na sankcje nałożone przez Zachód. Jak ustalił Kreml, dlaczego wiele krajów UE odmówiło płacenia denominowanego w rublach „niebieskiego paliwa”. Tym samym nie tylko Niemcy, ale także takie kraje jak Łotwa, Finlandia, Polska czy Norwegia odczuły spadek gazu ziemnego.

Rosja informuje Europę o cenach gazu

Co gorsza, kraj dowodzony przez Putina nadal dolewa oliwy do ognia. To było dopiero niedawno Rosja zapowiedziała, że ​​do końca tego roku ceny gazu podwoją się. Kreml ocenia, że ​​cena surowca może wzrosnąć do 730 euro za tysiąc metrów sześciennych.

Wyniki te są katalizatorami ceny gazu, która dziś na rynku holenderskim (TTF) przekracza 230 euro. Na Inversión.es informowaliśmy na początku tego miesiąca, że ​​Putin może odetchnąć, zanim zarobi surowiec do 200 euro. Nie dość, że prognoza się nie sprawdziła, to cena gazu ziemnego utrzymała trend wzrostowy i wszystko wskazywało na wyższą wartość.

Ceny gazu mogą wzrosnąć o ponad 735%

Na razie, biorąc za punkt odniesienia cenę gazu w TTF z 23 lutego (87,41 euro), dzień przed wybuchem wojny na Ukrainie, Wartość surowca wzrosła o 163,04%. W podobny sposób „niebieskie paliwo” od początku roku wzrosło o ponad 219%. Jeśli ostrzeżenie Kremla skierowane do Europy potwierdzi się, Ceny gazu mogą wzrosnąć o ponad 735% Jeśli jako odniesienie przyjmiemy cenę utrzymywaną przez towar na rynku holenderskim 23 lutego.

Rosyjska presja nie ustała

Rosja nadal wywiera w tym roku większą presję na wartość tak lubianego towaru. Europa obawia się Zima Przeziębienie. Podczas gdy wiele krajów rozdzieliło dostawy energii, w rzeczywistości kraj Putina nadal eksportuje gaz z UE. Rosja ma przewagę. Rosyjski rząd nadal unika zachodnich sankcji i kosztów surowców.

Wiedzą, że nowe cięcia dostaw mogą podnieść cenę gazu. Na razie, Ceny gazu w TTF nadal odnotowują roczne maksima A przynajmniej nie wygląda na to, żeby cena spadła poniżej progu 200 euro. Ostrzegając Kreml, że cena gazu może wzrosnąć do 730 euro, Rosja wystawiła Europę na jej najbliższą przyszłość, czy też, co byłoby tym samym, Putin osadził europejskie kraje na progu energetycznego piekła.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.