Co się stanie, jeśli nie zaakceptujesz nowej Polityki prywatności WhatsApp?

Przeczytaj artykuł: 5

Jeszcze niecały miesiąc weszła w życie nowa polityka prywatności WhatsApp, która dała wiele do omówienia w ostatnich tygodniach. Wszyscy użytkownicy popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości muszą zaakceptować nowe warunki przed 15 maja. W przeciwnym razie platforma ostrzega, że ​​zacznie ograniczać swoją funkcjonalność.
Obraz poglądowy

Usługa będzie nadal zezwalać na otrzymywanie powiadomień o połączeniach i wiadomościach, ale użytkownicy nie będą mogli odpowiadać na rozmowy. Ponadto, jeśli użytkownik nie zaakceptuje nowej polityki w ciągu 120 dni, WhatsApp usunie konto, a wszystkie czaty, pliki i dzienniki połączeń zostaną utracone.

Kontrowersje wybuchły na początku 2021 roku, kiedy WhatsApp opublikował zawiadomienie informujące użytkowników, że mają czas do 8 lutego na zaakceptowanie nowej polityki prywatności. Ta polityka zezwala aplikacji na udostępnianie danych użytkownika (takich jak numery telefonów i dane transakcji) firmie macierzystej, Facebookowi i innym firmom. Jednak firma WhatsApp twierdziła, że ​​zmiana nie wpłynie na „sposób komunikowania się ludzi z przyjaciółmi lub rodziną” na platformie. Określono również, że będzie nadal zapewniać pełne szyfrowanie prywatnych wiadomości i nie będzie przechowywać rejestrów wiadomości i połączeń swoich użytkowników.

Jednak reakcja opinii publicznej na tę wiadomość była wyjątkowo negatywna. Do tego stopnia, że ​​WhatsApp musiał opóźnić wdrożenie nowej polityki prywatności do 15 maja, co już wydaje się ostateczną datą.

Z drugiej strony podobne usługi przesyłania wiadomości, takie jak Telegram i Signal, wykorzystały niską popularność swojego konkurenta i odnotowały duży napływ nowych użytkowników.

Przedstawiciele WhatsApp powiedzieli w oświadczeniu, że „istnieje wiele dezinformacji, które budzą niepokój”.

W tym kontekście podkreślili, że ani aplikacja, ani Facebook nie widzą prywatnych wiadomości.

Wskazali, że „nie możemy również zobaczyć Twojej udostępnionej lokalizacji i nie udostępniamy Twoich kontaktów Facebookowi”.

Przedstawiciele podkreślili, że nowa aktualizacja „nic się nie zmienia”, dodając, że daje ona użytkownikom „nowe możliwości” i zapewnia „większą przejrzystość” w zakresie gromadzenia i wykorzystywania ich danych.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *