Co to jest, do czego służy i jak go aktywować

Co to jest, do czego służy i jak go aktywować

Wyjaśnimy ci Jaki tryb gry możesz aktywować na swoim komputerze Z systemem Windows 11, a także powiemy Ci, jak go aktywować krok po kroku. Jest to funkcja wydana w systemie Windows 10, która przeszła wiele zmian, a system Windows 11 również ją odziedziczył.

Zaczniemy artykuł od dokładnego wyjaśnienia, do czego przeznaczony jest ten mod Poprawiona wydajność w grach. Następnie powiemy Ci krok po kroku, jak możesz go aktywować.

Co to jest tryb gry i do czego służy?

Tryb gry to system, za pomocą którego można grać System Windows poprawia wydajność gier wideo kiedy grasz na PC. Jest to tryb, który wykrywa, kiedy gra się uruchamia i ogranicza niektóre funkcje systemu operacyjnego, aby poprawić jego wydajność.

To właśnie robi tryb gry W systemie Windows, gdy jest aktywowany i działa gra wideo na komputerze:

  • Uniemożliwia instalowanie usługi Windows Update na dysku twardym lub wysyłanie powiadomień o ponownym uruchomieniu.
  • Zmniejsz aktywność w tle na swoim komputerze.
  • Nieznacznie poprawia liczbę klatek na sekundę i czyni ją bardziej stabilną w zależności od gry i systemu.

Dzięki tym trzem czynnościom system Windows zapobiega rozpraszaniu uwagi i zwalnia dysk twardy, aby usługa Windows Update mogła działać. Zmniejsza aktywność w tle Zasoby PC koncentrują się na grze które zacząłeś ignorować inne aplikacje, które mogły zostać uruchomione.

Poza tym poprawia się też FPS, choć cudów to nie czyni. Wreszcie w systemie Windows 11 Game Mode ma nowość Włącz funkcję Auto-HDR na zgodnych ekranach, aby gra wyglądała lepiej.

Jak aktywować tryb gry w systemie Windows 11

Aby aktywować tryb gry, musisz przejść do ustawień systemu Windows 11. Możesz to zrobić, otwierając menu Start i wpisując sesja aż pojawi się opcja. raz w środku, Kliknij sekcję Gry które masz w lewej kolumnie.

Kiedy jesteś na oddziale Gry Windows 11 zobaczysz wiele opcji związanych z grami. na tym ekranie, Kliknij opcję Rodzaj gryktóry pojawi się wraz z ikoną polecenia.

Raz w opcjach Rodzaj grytylko musisz Aktywuj opcję Rodzaj gry który pojawi się na górze. I to wszystko, mod uruchomi się za każdym razem, gdy zaczniesz grę.

W podstawach Xataki | Jak pisać emotikony w systemie Windows 11

Zobacz wszystkie komentarze na https://www.xataka.com


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *