Co warto wiedzieć przed zastosowaniem płukanki do nosa Neti Pot – NBC Chicago

Co warto wiedzieć przed zastosowaniem płukanki do nosa Neti Pot – NBC Chicago

Pierwsze rzeczy, które należy wiedzieć przed użyciem płukanki do nosa Neti Pot i więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa od alergologa

To oficjalnie sezon alergii i dla wielu ludzi tak jest zwalczać przeziębienia;przekrwienie i swędzenie oczu i więcej.

Według Asthma and Allergy Foundation of America w 2021 roku u 81 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano sezonowe alergie. Amerykańska Fundacja Astmy i Alergii.

Oznacza to, że miliony ludzi szukają lekarstw na swoje nieprzyjemne objawy, często znajdując szybkie rozwiązania, takie jak garnek neti i inne płukanki solne, które pomagają oczyścić zatoki.

Ale eksperci twierdzą, że z takimi produktami należy uważać.

Niebezpieczne stosowanie soli fizjologicznej do płukania nosa doprowadziło u niektórych osób do powikłań, w tym: śmierć.

Pył z Sahary wędruje całymi dniami z Afryki do Zatoki Meksykańskiej.

W lutym ubiegłego roku mężczyzna z Florydy zmarł na amebę zjadającą mózg po procedurze irygacji nosa solą fizjologiczną, co jest niezwykle rzadkie. Mężczyzna podobno używał wody z kranu, której eksperci zdecydowanie odradzają.

„Najważniejsze jest, aby podczas tego płukania nie używać wody z kranu”.mówi dr Purvi Parikh, alergolog i immunolog w Allergy & Asthma Network.

„Woda z kranu może zawierać ameby i inne organizmy zakaźne, które mogą dostać się do zatok, a następnie, w najgorszym przypadku, migrować do mózgu”.

Można jednak bezpiecznie stosować płukanie solą fizjologiczną i uchronić się przed wystąpieniem ostrej reakcji.

Poważne wyniki są problemem tylko „jeśli nie podejmiesz tych kroków, aby upewnić się, że woda jest bezpieczna w użyciu” – mówi Parikh. „Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wodę destylowaną lub sterylizowaną lub nie możesz jej zdobyć, możesz podjąć kroki, aby znacznie zmniejszyć ryzyko”.

SunTree Snack Foods LLC z Phoenix w Arizonie wycofuje suszoną truskawkę Good & Gather, ponieważ produkt zawiera niezadeklarowane siarczyny. Osoby z silną wrażliwością lub wrażliwością na siarczyny są narażone na ryzyko ciężkiej lub zagrażającej życiu reakcji alergicznej, jeśli spożywają te produkty.

Oto cztery wskazówki dotyczące bezpieczeństwa od dr. Baric do stosowania garnków Neti do płukania nosa i łagodzenia alergii.

4 wskazówki dotyczące bezpiecznego stosowania soli fizjologicznej

  • Użyj wody destylowanej lub sterylizowanej. W razie potrzeby możesz użyć przegotowanej wody z kranu, ale „odradzam używanie wody z kranu, ponieważ jeśli nie zagotujesz jej odpowiednio, może to spowodować problemy”.
  • Utrzymuj garnek Neti w czystości, aby zapobiec rozwojowi pleśni, roztoczy i bakterii. Po każdym użyciu umyć płynem do mycia naczyń i wodą. Rozważ dalszą dezynfekcję pojemnika przez podgrzewanie go w kuchence mikrofalowej; Neila Meada Sugeruje się 40 sekund.
  • Przechowuj doniczkę neti tylko wtedy, gdy jest całkowicie sucha.
  • Upewnij się, że twój lekarz oczyści twój system zatok.

Tutaj wyjaśniamy, jak prawidłowo korzystać z garnka Neti w 3 krokach

Jeśli planujesz używać soli fizjologicznej do leczenia alergii, oto co to jest Administracja Jedzenia i Leków Podczas korzystania z urządzenia do nawadniania, takiego jak doniczka Neti:

  • Pochyl się nad miednicą i obróć głowę do punktu, w którym czoło i podbródek będą mniej więcej na tym samym poziomie. Pomaga to zapobiegać przedostawaniu się płynów do ust.
  • „Włóż usta pojemnika wypełnionego solą fizjologiczną do górnego nozdrza, aż płyn zacznie wypływać dolnym nozdrzem” i pamiętaj, aby jednocześnie oddychać ustami.
  • Oczyść zatoki i przechyl głowę na drugą stronę, aby powtórzyć proces w drugim nozdrzu.

Ten stan Pierwotnie opublikowany w języku angielskim przez Renée Onque dla naszej siostrzanej sieci CNBC.com. Aby uzyskać więcej informacji z CNBC, wejdź Tutaj.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *