Connecticut zgłosił swój pierwszy przypadek wirusa Poissona przenoszonego przez kleszcze w 2022 roku: Co wiesz?

Connecticut zgłosił swój pierwszy przypadek wirusa Poissona przenoszonego przez kleszcze w 2022 roku: Co wiesz?

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Departament Zdrowia Publicznego Connecticut ogłosił pierwszą infekcję wirusem Poasan zgłoszoną w tym stanie w tym roku w ubiegłą środę. Niedawna gazeta doniosła, że ​​wirus Poisan jest rzadką chorobą przenoszoną przez tego samego kleszcza, który powoduje boreliozę uwolnić się.

„Identyfikacja mieszkańca Connecticut z chorobą związaną z wirusem Poisan podkreśla potrzebę podjęcia działań zapobiegających ukąszeniom kleszczy od teraz do późnej jesieni” – powiedziała dr Manisha Gothani, komisarz Departamentu Zdrowia w Connecticut.

Używaj środków odstraszających owady, unikaj miejsc, w których mogą wystąpić kleszcze, oraz Rewizja Uważanie na kleszcze po wyjściu z domu może zmniejszyć ryzyko zarażenia się tym wirusem przez ciebie lub twoje dzieci.

Wirus Powassan został po raz pierwszy odkryty w Powassan w Ontario w 1958Zwykle rozprzestrzenia się poprzez ukąszenie zakażonego kleszcza czarnonogiego lub kleszcza jelenia, oficjalnie znanego jako Ixodes scapularis, i może być przenoszony w ciągu zaledwie 15 minut po ukąszeniu przez kleszcza, ale objawy mogą potrwać od tygodnia do miesiąca, w wydaniu.

Jest to w przeciwieństwie do boreliozy, najczęstszej choroby przenoszonej przez kleszcze w Stanach Zjednoczonych, która jest wywoływana przez bakterię znaną jako Borrelia burgdorferi i jest zwykle przenoszona 36-48 godzin po ugryzieniu przez kleszcza. do Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Infekcje u ludzi wtórne do infekcji wirusem Powassan zostały zidentyfikowane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Rosji, przy czym większość przypadków z północno-wschodnich stanów i regionu Wielkich Jezior późną wiosną, wczesnym latem i w połowie jesieni, kiedy kleszcze są najbardziej aktywne. ten Center for Disease Control.

W latach 2011-20, oprócz Connecticut, następujące stany miały: wzmiankowany Sprawy złożone w CDC: Indiana, Maine, Massachusetts, Minnesota, New Hampshire, New Jersey, Nowy Jork, Karolina Północna, Północna Dakota, Pensylwania, Rhode Island Wisconsin.

North Carolina Food Bank opisuje „specyficzny” efekt braku mleka modyfikowanego dla niemowląt

Przypadki Puasan są rzadkie, z 20 przypadkami zgłoszonymi w 2020 roku do Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, ale tak też są zgłoszone przypadki. wzrastającypodczas gdy 30,00 przypadków boreliozy jest zwykle zgłaszanych do Centrum Kontroli i Prewencji Chorób każdego roku, ale prawdziwa liczba jest prawdopodobnie bliższa 476.000 przypadków każdego roku z powodu zaniżania raportów, zgodnie z Agencja.

Osoby pracujące na zewnątrz i uczestniczące w zajęciach rekreacyjnych na obszarach endemicznych wirusów są bardziej narażone na zakażenie.

Pacjent z Connecticut zarażony wirusem Poisan jest mężczyzną po pięćdziesiątce, który zaczął źle się czuć w czwartym tygodniu marca po ugryzieniu przez kleszcza. Później był hospitalizowany z powodu choroby ośrodkowego układu nerwowego z laboratoryjnymi dowodami przeciwciał przeciwko wirusowi, potwierdzonymi przez CDC, ale teraz został wypisany ze szpitala i wraca do zdrowia w domu, zgodnie z oświadczeniem Ministerstwa Zdrowia.

Większość osób zarażonych wirusem Poisan zrobi to Rozwijać się Łagodne objawy grypopodobne lub brak objawów, ale niektórzy doświadczą ciężkiej choroby ośrodkowego układu nerwowego, składającego się z rdzenia kręgowego i mózgw zdrowiu  Departament, Departamenty.

Wczesne objawy ostrej choroby w zestawie Ból głowy, wymioty, gorączka, osłabienie, które szybko przechodzi w splątanie, utratę koordynacji, trudności w mówieniu lub drgawki. Leczenie jest opieką podtrzymującą, co oznacza, że ​​nie ma konkretnego leku skierowanego przeciwko chorobie, ale zamiast tego celuje się w objawy.

Około 1 na 10 przypadków ciężkiej choroby kończy się zgonem i szacuje się, że u połowy osób, które przeżyły, rozwijają się długoterminowe powikłania.

Było 12 przypadków wirusa Puisan w latach 2017-2021 wzmiankowany w Connecticut, w tym trzy w 2021 r., a dwa z 12 były śmiertelne, czytamy w oświadczeniu.

Pediatra PLEA dla rodziców: nie twórz własnego wzoru dla swojego dziecka

Connecticut jest stanem znanym z ukąszeń kleszczy, a CDC klasyfikuje je jako wysoką częstość występowania boreliozy, od 2019.

Borelioza została po raz pierwszy opisana w Lyme, Connecticut w 1975 roku przez badacza dr Williama Burgdorfera, który połączył zaskakujące objawy podobne do reumatoidalnego zapalenia stawów z ugryzieniem przez kleszcza jelenia, według Narodowy Instytut Zdrowia (PZH).

Odkrył, że bakteria krętków przenoszona przez kleszcze spowodowała chorobę znaną obecnie jako borelioza. Treponema został nazwany Borrelia burgdorferi w 1982 roku na jego cześć, zgodnie z National Institutes of Health.

Wczesnym objawem boreliozy z Lyme jest charakterystyczna wysypka typu „bycze oko”, znana jako rumień wędrujący, która może później przerodzić się w ból stawów i problemy neurologiczne. Klinika majonezu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Kleszcze czarnonogie mogą nie tylko przenosić boreliozę z Lyme i wirusa Poisin, ale mogą również przenosić inne choroby przenoszone przez kleszcze, takie jak anaplazmoza i babeszjoza, więc możliwe jest zarażenie więcej niż jedną infekcją w tym samym czasie, zwaną koinfekcją. Center for Disease Control.

Niektóre wskazówki dotyczące zapobiegania ukąszeniom kleszczy obejmują: unikanie obszarów trawiastych, szczotkowanych lub zalesionych, stosowanie zalecanego przez CDC środka odstraszającego komary, sprawdzanie obecności kleszczy natychmiast po aktywności na świeżym powietrzu i prysznicu w ciągu dwóch godzin od wejścia do domu, uwolnić się.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.