COP26 ma przed sobą decydujący tydzień w poszukiwaniu ambitnego konsensusu

Tydzień później Obiecujące ogłoszenia W walce z węglem, metanem czy wylesianiem dociera do niego COP26 Ekwador I twarze w jego ostatecznym przedłużeniu Zaakceptowanie planu to wyzwanie Przyspiesza walkę ze zmianami klimatycznymi i ustępstwami Stałe finansowanie Do krajów rozwijających się.

Większość obserwatorów zgadza się z obietnicami złożonymi przez rządy od rozpoczęcia Szczytu Klimatycznego ONZ w Glasgow (Szkocja) 31 października. „Są o krok do przodu”, tak ok „Wszystko zależy od tego, czy są używane szybko i sprawnie”, Nick Mabe z prestiżowego Centrum Badawczego E3G mówi EFE.

Zostań Oenegés Zielona cisza Potwierdź, że osiągnięto postęp, ale ostrzegaj przed tym Wiele prób „ochotników” A czasami „zawiera luki w osi technicznej”, więc sukces jest w jego procesie.

„Ogólnie rzecz biorąc, to prawda, co mamy teraz 90% światowej gospodarki zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto Co więcej, politycy zdali sobie sprawę, że jeśli państwa wypełnią swoje zobowiązania, możemy w tym stuleciu kontrolować globalne ocieplenie do 1,8 stopnia (według danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej IEA). Rozmiar problemu Zapewniają rozwiązania ”- mówi Mabe.

Według danych ONZ, jeśli zapowiedziane do tej pory środki zostaną wdrożone, będą one 9 gigaton redukcji CO2, Zgodnie z Porozumieniem Paryskim, do 2030 roku trzeba wyeliminować ich 22, aby ograniczyć globalne ocieplenie o 1,5 stopnia w tym stuleciu.

Aby ten cel był możliwy, państwa muszą uzgodnić mechanizm redukcji emisji do końca COP26 12 listopada. Pomoc dla biednych obszarów Oznacza to, że bez zachęcania ich doświadczają jego konsekwencji.

Atak na węgiel

Pierwsza zapowiedź to jedno z konkretnych ulepszeń do tej pory na szczycie Indie, Jeden z najbardziej zanieczyszczających krajów, spodziewa się dotrzeć kiedy Zerowa emisja Net, zrobisz coś 2070 (w stosunku do ogólnego celu na 2050 r.) i potroi swoje zasoby energii odnawialnej do 2030 r.

Naukowcy tacy jak Ed King również to szanują Trzy wielostronne cła Otrzymano porzucone Wytwarzanie energii elektrycznej z węglowodorów, Odpowiada za 25% emisji CO2.

Umowa podpisana przez wiele takich krajów jest samodzielna Stany Zjednoczone, Kostaryka lub Wielka Brytania, Uwolni około 18 miliardów dolarów (15,7 miliardów euro) na odnawialne źródła energii, aby do 2022 roku zaprzestać finansowania paliw kopalnych za granicą.

Mimo że Chiny, Jej liderem jest Xi Jinping Wspaniale jest być z dala od tego szczytu? Nie podpisała umowy (ani Japonia, ani Rosja, ani Australia) i obiecała nie inwestować zbyt dużo w elektrownie węglowe poza jej granicami i osiągnąć zero emisji netto przed 2060 rokiem.

Z drugiej strony po raz pierwszy zobowiązały się 23 kraje Nie buduj nowych elektrowni węglowych. Sprowadza to ten blok do łącznie 42 stanów.

Chociaż nie Stany Zjednoczone, Indie czy Chiny, Indonezja, Wietnam, Korea Południowa, Hiszpania czy Polska odpowiadają za 96% wydobycia węgla w UE do 2020 r. i 43% całkowitego zużycia węgla. Moduł społecznościowy. Jednakże, Polska nie planuje wycofać węgla do 2049 roku. Horyzont bardziej niż pożądany.

Mabe w to wierzy Brak Ameryki Porozumienie, wywołane kwestiami polityki narodowej, „choć nie jest dobrze widoczne”, nie będzie miało znaczących konsekwencji, ponieważ młyny węglowe są w kraju rzadkością.

W trzecim komunikacie 28 rządów dołączyło do Rady Państw Stabilnych”. Stopniowe usuwanie węgla z „mieszanki energetycznej”, Podniósł jego sumę do 165.

Metan i wylesianie

Kolejna poprawa w tym tygodniu to Sojusz ponad stu krajówS zredukować tę dekadę 30% emisji metanu, Z braku Chin, Indii i Rosji.

COP26 odniósł pierwsze zwycięstwo we wtorek, ogłaszając porozumienie między 110 krajami, w tym Brazylią i Kolumbią. Zatrzymaj wylesianie do 2030 r. Umożliwi to poprawę efektywności lasów poprzez pochłanianie węgla w walce ze zmianami klimatycznymi.

Powiązane wiadomości

W najbliższą sobotę 45 stanów zobowiązało się zbliżyć się do jednego Bardziej naturalne i zrównoważone rolnictwo, Zrób szczególny wpływ Ameryka Łacińska, Afryka i Azja.

Czekając na przyszły tydzień, przewodniczący COP26 i były brytyjski minister Alok Sharma postawił sobie za priorytet porozumienie. Składki bogatych krajów na biedne kraje Będą w stanie dostosować się do zmian klimatu poza 100 000 mln USD (86 86 500 mln) uzgodnione rocznie w 2009 r., które zostaną wykorzystane w 2022 r. Prawo W celu pełnego wdrożenia Porozumienie paryskie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *