COP26, przymusowa migracja, imigranci na Białorusi… Wiadomości czwartkowe

„Czas ucieka” na osiągnięcie porozumienia w sprawie COP-26 przeciwko zmianom klimatu

Delegaci na Konferencję Klimatyczną negocjują ostateczne porozumienie, które ma zostać podpisane przez blisko 200 krajów. Przewodniczący COP26 Ostrzega, że ​​„czas się kończy” i że potrzebny jest postęp w finansowaniu biednych krajów.

„Nie osiągnęliśmy porozumienia w najważniejszych kwestiach” – powiedział. Jest jeszcze wiele do zrobienia, a konferencja kończy się jutro wieczorem. Czas ucieka ”- powiedział Alok Sharma.

Jedną z najbardziej złożonych kwestii jest pomoc dla krajów rozwijających się. Kraje biedne i o średnich dochodach modernizują swoje systemy energetyczne i dostosowują się do zmian klimatycznych, podczas gdy kraje bogate nie wpłacają 100 miliardów dolarów rocznie. W tym roku promowana jest kolejna zbiórka pieniędzy „Utrata i uszkodzenie”, Aby zrekompensować nieodwracalne szkody spowodowane zmianami klimatycznymi, jednym z krajów, które w najmniejszym stopniu przyczyniły się do tego problemu, jest ten, który kraje bogate od lat blokują.

Sharma powiedział, że negocjatorzy „zwijają koszule” do ciężkiej pracy i spotykają się ze wszystkimi stronami, aby omówić sprawy finansowe. Projekt umowy, W ten sposób rynki i kraje emisji dwutlenku węgla równoważą wykorzystanie paliw kopalnych.

Negocjacje finansowe naprawdę muszą zostać przyspieszone A teraz trzeba je przyspieszyć – powiedział.

Lider powitany Wspólny raport Chin i Stanów Zjednoczonych, Obiecał współpracować przeciwko zmianom klimatu, ale powiedział, że oczekuje, że porozumienie między prawie 200 krajami pozwoli utrzymać cel kontrolowania globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia.

ten Sekretarzem generalnym ONZ z zadowoleniem przyjęła raport i wezwała negocjatorów, aby nie zwracali się do „mniej powszechnej klasy”. „Wszystkie kraje, wszystkie miasta, wszystkie instytucje, wszystkie instytucje finansowe muszą zostać zredukowane Od teraz udekoruj swoje emisje i portfele poważnie, niezawodnie i weryfikowalniePowiedział Antonio Guterres.

Liczba przymusowych migrantów na świecie wynosi 84 miliony

© UNHCR / Philip Irnaldo

Rodziny wenezuelskich uchodźców są przetrzymywane w siedzibie ONZ w Dar es Salaam w Manas w północnej Brazylii.

Liczba przymusowo przesiedlonych wzrosła do 84 mln w pierwszej połowie roku, głównie Nasilający się konflikt w Afryce.

Ta liczba obejmuje tych, którzy uciekli przed konfliktami, przemocą i zmianą klimatu, a także tych we własnym kraju i poza nim. Są 1,6 mln więcej niż na koniec 2020 roku. Większość z nich, 51 milionów mieszka w swoim kraju.

Liczba uchodźców w pierwszej połowie 2021 r. wzrosła również w krajach innych niż własne; Liczba ta osiągnęła prawie 21 milionów, 172 000 więcej niż pod koniec 2020 roku. UNHCR nie obejmował prawie sześciu milionów Palestyńczyków pod dowództwem UNRWA.

Większość uchodźców pochodzi z krajów afrykańskich, takich jak Republika Środkowoafrykańska (71 800), Sudan Południowy (61 700) i Nigeria (20 300), a także Syria (38 800) i Afganistan (25 200) oraz Nigeria (20 300). ).

W tym samym okresie w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach było 92 100 nowo przesiedlonych Wenezuelczyków. Kolejnych 16100 Wenezuelczyków uznano za uchodźców.

Wenezuelczycy to druga grupa, po Syryjczykach, z których większość wyemigrowała poza swój kraj.

ONZ wzywa migrantów utkniętych na granicy białorusko-polskiej Agencje pomagają

Pracownicy Czerwonego Krzyża niosą pomoc humanitarną migrantom pozostawionym na granicy białorusko-polskiej.

Czerwony Krzyż

Pracownicy Czerwonego Krzyża niosą pomoc humanitarną migrantom pozostawionym na granicy białorusko-polskiej.

Na Białorusi UNHCR i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji, we współpracy z Czerwonym Krzyżem, były w stanie udzielić pomocy tysiącom osób utkniętych na granicy.

„Zapobieganie wypadkom i przenoszenie ludzi na Białorusi do bezpieczniejszych miejsc to teraz priorytety” – powiedział. Wysoki Komisarz ds. Uchodźców, Filippo Grande na swoim koncie na Twitterze.

Granty podziękował władzom za dostęp i zaoferował współpracę swojej agencji w rozwiązaniu sytuacji około 2000 osób, które wytrzymują mróz między dwiema granicami.

Cukrzyca powoduje śmierć z powodu COVID-19 w Afryce

54-letni mężczyzna z cukrzycą typu 2 w Nigerii ma amputowaną prawą nogę

OMS / Andrew Esiebo / Zdjęcia Panos

54-letni mężczyzna z cukrzycą typu 2 w Nigerii ma amputowaną prawą nogę

Śmiertelność z powodu COVID-19 u diabetyków w Afryce jest wysoka, gdzie liczba osób cierpiących na tę chorobę szybko rośnie.

Analiza Światowa Organizacja Zdrowia Dane z 13 krajów afrykańskich ujawniły wskaźniki śmiertelności 10,2% pacjentów z covit-19 z cukrzycą, ogółem 2,5%.

„Walka z cukrzycą w Afryce jest pod wieloma względami równie ważna, jak obecna walka z epidemią” – powiedział dyrektor regionalny WHO dla Afryki Matzidiso Moiti w oświadczeniu.

Szacuje się, że 70% osób z cukrzycą na kontynencie nie jest świadomych swojej choroby. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna szacuje, że liczba cukrzyków w Afryce wzrośnie do 55 milionów do 2045 roku, w porównaniu z 24 milionami w tym roku.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *