Coś więcej niż tylko mecz piłki nożnej

Są obrazy, w których sztuka przechodzi po prostu, by utrwalić właściwy moment, tajemniczy porządek i wielość zmysłów, które zwykle pulsują po najspokojniejszych chwilach. Na przykład to zdjęcie. Spontaniczna paleta kolorów błękitów, czerwieni i bieli. Nieoczekiwana zmiana sposobów stania (lub siedzenia) przed życiem: szerokość i pewność siebie niektórych; Treść i osąd drugiego.

Są chwile temu Mecz Polski ze Szwecją w ramach Euro 2021która rozpoczęła się na początku tego miesiąca i zakończy się 11 lipca w Londynie. Ten mecz – Polska – Szwecja – zostanie rozegrany na rosyjskim stadionie. Na zewnątrz, po drugiej stronie stadionu, czeka na Ciebie legendarne piękno Sankt Petersburga. W tym aspekcie przeważają rytuały, które poprzedziły to inne piękno – sport jako przeżycie estetyczne – mówi filolog Hans-Ulrich Gombrecht – które wkrótce zostanie wcielone na trawnik.

Ale teraz czekaj. Polscy kibice rozsiadają się na trybunach, ustawiają soczewki, podkręcają flagi i liczą minuty do rozpoczęcia imprezy.

Północne lato daje się odczuć na skórze przyzwyczajonej do zimna. A plątanina historii, koło, które nigdy się nie zatrzymuje, ujawnia wskazówki dotyczące czegoś, co może być czymś więcej niż zwykłym zapisem moralności.

Mistrzostwa Europy, kontynentalne mistrzostwa Unii Europejskiej, musiały zostać zawieszone w zeszłym roku, kiedy pandemia wirusa Corona rozprzestrzeniła się i pogrążyła świat w zamieszaniu przed stopniową produkcją szczepionek. Mecz, który będą oglądać ci polscy fani, nadejdzie z rocznym opóźnieniem i nikt nie wie, jak decydujące może być wytchnienie od wirusa. Skoro nie wiemy, jakie nowe kierunki przyjmie pytanie o płeć, inny wątek, który pojawia się na tym zdjęciu: Kobieta po prawej, sama i w bezpiecznej odległości, mówi kilka rzeczy bez konieczności wykrzykiwania.

Konose Projekt zaufania

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *