COVID-19: Raport – Francuski rząd nie radzi sobie dobrze z osobami starszymi w obliczu El Financioro

Oświadczenie wydane we wtorek Zarządzanie wirusem koronowym we Francji Krytykuje rząd za to, że nie zapewnia odpowiedniej opieki osobom starszym mieszkającym w domach spokojnej starości.

Według autorów raportu osoby powyżej 85 roku życia są bardziej narażone na COVID-19 niż w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Z drugiej strony sytuacja we Francji nie jest tak zła jak w Hiszpanii, Polsce i innych krajach.

Francja ma trzecią co do wielkości liczbę zgonów z powodu epidemii w Europie, po Wielkiej Brytanii i Włoszech, przy czym ostatnio odnotowano wzrost epidemii.


„Z 1332 zgonami na milion ludzi, jest to więcej niż średnia europejska (1192 na milion)” – czytamy w raporcie o śmiertelności z powodu COVID-19 we Francji. Autorzy twierdzą, że jest to głównie powód Pierwsza fala infekcji, Co było szczególnie dotkliwe we wschodnich częściach kraju.

W celu przygotowania raportu pięciu ekspertów otrzymało raporty od 200 przedstawicieli rządu, służby zdrowia i środowiska naukowego.

We Francji raport zaleca „poprawę systemu opieki nad osobami starszymi w placówkach opiekuńczych”. Wzmocnienie placówek medycznych w domach I jego integracja z większym wsparciem szpitala wśród innych działań.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *