Covid: Armia USA twierdzi, że jest bliska opracowania szczepionki przeciwko wszystkim wariantom i koronawirusom

Covid: Armia USA twierdzi, że jest bliska opracowania szczepionki przeciwko wszystkim wariantom i koronawirusom

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych (DOD) już za kilka tygodni ogłosi szczepionkę, która może zwalczać Covid-19, w tym warianty Omicron i Delta oraz inne koronawirusy, które zabiły miliony ludzi na całym świecie.

Wojskowy Instytut Badawczy Waltera Reeda, największa biomedyczna placówka badawcza w Departamencie Obrony, jest bliski dokonania przełomu po dwóch latach prac nad szczepionką, która będzie działać nie tylko przeciwko istniejącym szczepom i wariantom, ale także innym potencjalnym gatunkom . jedna obrona.

Szczepionka Waltera Reeda, zwana Spike Ferritin Nanoparticle Covid-19 Vaccine lub SpFN, zakończyła próby na zwierzętach na początku tego roku z pozytywnymi wynikami. Kavonne Modgarad, dyrektor Oddziału Chorób Zakaźnych w Walter Reed, powiedziała, że ​​w tym roku przeprowadzono również pierwsze badania na ludziach z pozytywnymi wynikami.

Szczepionka nie przeszła jeszcze badań fazy 2 i 3, podczas gdy wyniki fazy 1 są w trakcie przeglądu.

„Dojście do tego punktu jest bardzo ekscytujące dla całego naszego zespołu i myślę, że także dla całego wojska” – powiedział dr Modgarrad.

Instytut powiedział, że próby na ludziach trwały dłużej niż oczekiwano, ponieważ szczepionkę trzeba było przetestować na osobach, które nie zostały zaszczepione ani zakażone wirusem Covid, aby sprawdzić, jaka jest skuteczna.

Z Omicronem naprawdę nie ma możliwości ucieczki przed tym wirusem. Nie będziesz w stanie tego uniknąć. Myślę więc, że już niedługo albo cały świat zostanie zaszczepiony, albo się zarazi”.

„Musimy ocenić to w rzeczywistym środowisku i spróbować zrozumieć, jak szczepionka działa u znacznie większej liczby osób, które były już zaszczepione czymś innym na początku… lub były już chore” – dodał.

Walter Reed nie ujawnił jeszcze nazwiska swojego partnera branżowego, który zajmie się szerszym wprowadzeniem szczepionki.

Instytut badawczy powiedział, że koncentruje się na „dłuższej grze” w zrozumienie mutacji wirusów, a nie tylko na pierwotnym pojawieniu się SARS.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *