COVID Los Angeles: hrabstwo zgłasza prawie 10 000 nowych przypadków, najwięcej od styczniowego wzrostu

COVID Los Angeles: hrabstwo zgłasza prawie 10 000 nowych przypadków, najwięcej od styczniowego wzrostu
LOS ANGELES (CABC) – W związku z rozprzestrzenianiem się Omicron i wzrostem liczby spotkań wakacyjnych i podróżniczych, liczba nowych przypadków COVID-19 w hrabstwie Los Angeles wzrosła w piątek do prawie 10 000 – najwięcej od 11 miesięcy.

9988 nowych przypadków oznacza pierwszy raz, kiedy szczepionka stała się publicznie dostępna, że ​​dzienna liczba nowych infekcji zbliża się do 10 000. Ostatni raz ten wzrost miał miejsce w styczniu 2021 r. Oznacza to 20-krotny wzrost w ciągu jednego miesiąca, ponieważ liczba nowych przypadków spadła poniżej 500 pod koniec listopada, jak wynika z danych okręgowych.

Jasną stroną ponurych statystyk jest to, że dzięki szczepionce, która jest teraz powszechnie dostępna, liczba zgonów z powodu COVID-19 nie wzrosła na tym samym poziomie, co liczba przypadków.

Hrabstwo zgłosiło 21 nowych zgonów z powodu COVID-19 w piątek. Dla porównania, w styczniu 2021 r. liczba zgonów rutynowo utrzymywała się powyżej 200 dziennie. Eksperci ds. zdrowia zauważają jednak, że dane dotyczące zgonów mają tendencję do opóźniania nowych przypadków, co oznacza, że ​​wzrost liczby zgonów jest nadal możliwy w najbliższej przyszłości.

Na początku tego tygodnia dyrektor ds. Zdrowia publicznego w hrabstwie Barbara Ferrer powiedziała, że ​​obszar doświadcza „jednego z najostrzejszych skoków, jakie kiedykolwiek widzieliśmy podczas pandemii”.

Liczba przypadków COVID-19 gwałtownie rośnie w Los Angeles

„Te liczby pokazują, że zbliżamy się w czasie wakacji w trudnym okresie” – powiedziała. „Jeśli liczba naszych przypadków będzie rosła w szybkim tempie w tym i następnym tygodniu, możemy przyjrzeć się liczbie przypadków, których wcześniej nie widzieliśmy”.

Wskaźnik 7-dniowej pozytywnej aktywności hrabstwa podskoczył do 9,6%, w porównaniu z 4,6% wcześniej w tym tygodniu.

Nowe liczby nie obejmują wyników z domowych zestawów testowych, które nie zostały zgłoszone do powiatu.

Strony testowe również odnotowują znaczny wzrost odwiedzających.

„Ta wędrówka jest niesamowita” – powiedziała Christina Haidette, która pracuje na stronie testowej parku zdrowia w Long Beach Department of Health. „Szczerze mówiąc, te liczby, które widzieliśmy wczoraj, nigdy nie widziałem w mojej witrynie. Ta witryna jest mniejsza i zazwyczaj przyjmujemy najwyżej 100 pacjentów dziennie. Wczoraj widzieliśmy ponad 1500”.

W środę gubernator Gavin Newsom umieścił Nowe środki spowalniające rozprzestrzenianie się wirusa w Kalifornii Obejmuje rozszerzone uprawnienia dla pracowników służby zdrowia, zwiększony dostęp do testów dla studentów oraz rozszerzone godziny otwarcia w placówkach testowych.

Gubernator powiedział, że godziny testów zostaną przedłużone w państwowych centrach, które osiągną pojemność. Kalifornia utworzyła 6288 placówek testowych w całym stanie.
W zeszłym tygodniu Newsom, który w marcu 2020 r. nałożył swój pierwszy stanowy nakaz blokady, ostrzegł przed potencjalnym wzrostem liczby przypadków i ponownie nałożył zasadę, zgodnie z którą wszyscy muszą nosić maski na zgromadzeniach publicznych w pomieszczeniach.

Copyright © 2021 Telewizja KABC, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.