Covid zaraża więcej młodych ludzi w Los Angeles; 83 procent poniżej 50 lat – termin

Covid zaraża więcej młodych ludzi w Los Angeles;  83 procent poniżej 50 lat - termin

Anioły Alarmujący wzrost w prowincji Koronawirus choroba Przypadki kontynuowane były w sobotę, z ponad 1000 kolejnych codziennych infekcji. Hrabstwo zgłosiło 1094 nowe przypadki i osiem dodatkowych zgonów.

W piątek pojawiło się 1107 nowych infekcji Covid-19. To dwukrotnie więcej niż tydzień temu i najwyższa dzienna liczba w hrabstwie od marca. Wysoka liczba przypadków została ujawniona pomimo znacznego spadku testów od początku roku.

Sobotnia liczba jest oszałamiająca nie tylko dlatego, że pozostała powyżej 1000, ale także dlatego, że w weekendy liczby są zwykle znacznie niższe z powodu braku testów i późnego raportowania.

Liczba osób hospitalizowanych w hrabstwie Los Angeles z wirusem również stale rośnie, z 336 w piątek do 373 w sobotę, według danych stanowych. W sobotę na oddziale intensywnej terapii było 79 osób, w porównaniu z 83 dzień wcześniej.

7-dniowy średni wskaźnik pozytywnych wyników testu – uważany za jeden z najlepszych mierników wzrostu lub spadku infekcji – wyniósł 2,4%. Tydzień temu ten sam wskaźnik wynosił 1,5%. Miesiąc temu było to 0,3%. I pomimo założeń sformułowanych przez wczesne trendy epidemii, to rozprzestrzenianie się nie występuje w populacji powyżej 50 lat.

Lokalne władze zdrowia poinformowały w sobotę, że transmisja Covid wzrasta wśród młodszych, nieszczepionych mieszkańców hrabstwa. Spośród 1094 nowych przypadków zgłoszonych przez Departament Zdrowia Publicznego hrabstwa Los Angeles, 83% dotyczyło osób w wieku poniżej 50 lat, z największą liczbą nowych przypadków wśród mieszkańców w wieku od 18 do 49 lat: 70% nowych przypadków.

“Wraz ze wzrostem liczby przypadków rośnie pilność zaszczepienia większej liczby osób. Prawie 100% nowych przypadków występuje wśród osób, które nie zostały w pełni zaszczepione” – powiedziała dyrektor ds. Zdrowia publicznego w hrabstwie Barbara Ferrer. “Wszystkie nasze szczepionki przeciw COVID-19 są wysoce skuteczne w ochronie przed ciężką chorobą z powodu COVID-19 i niepokojących zmiennych, takich jak wariant delta. Skupiamy się na dostarczaniu wysokiej jakości szczepionek i informacji o zdrowiu sprawiedliwie wszystkim społecznościom hrabstwa LA z szczególny nacisk kładziemy na te społeczności, które mocno ucierpiały przez epidemię. ” .

Z pewnością im więcej osób zaszczepionych, tym mniejsze prawdopodobieństwo infekcji, rozprzestrzeniania się i pojawienia się nowych wariantów. Niestety, prawie 15% z 10 milionów mieszkańców hrabstwa Los Angeles ma mniej niż 12 lat i nie kwalifikuje się jeszcze do szczepień. W sumie tylko 4,7 miliona Angelenos zostało w pełni zaszczepionych.

Wariant delta jest uważany za odpowiedzialny za masowe ofiary w Indiach oraz epidemie w Wielkiej Brytanii i Izraelu. W ostatnich dwóch krajach studia Zauważył, że, jak stwierdzono w brytyjskim raporcie, „wzrost był spowodowany głównie przez nieszczepionych młodych ludzi”.

W zeszłym tygodniu w Kalifornii zidentyfikowano 634 przypadki wariantów delta. Suma w piątek wyniosła 1085. To wzrost o 71% w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Tylko ułamek testów na Covid-19 – proces, w którym analizowane są poszczególne warianty – jest sekwencjonowany genetycznie, więc surowe liczby są małe w porównaniu z liczbą nowych przypadków. Ale sekwencjonowanie genetyczne daje wskazanie w górę lub w dół o zmiennej częstości występowania.

Urzędnicy federalni stwierdzili, że wariant ten jest również odpowiedzialny za większość nowych infekcji zgłoszonych w Stanach Zjednoczonych – zdecydowana większość z nich w populacji nieszczepionej.

W Stanach Zjednoczonych liczba przypadków i liczba zgonów podwoiła się w ciągu ostatnich 24 godzin. Według Johns Hopkins University w sobotę zgłoszono 48 241 nowych przypadków i 518 nowych zgonów związanych z Covid. W piątek liczba Hopkinsa wyniosła nieco ponad 20 000, a liczba zgonów wyniosła 257. Siedmiodniowy średni wskaźnik testu dodatniego w sobotę wyniósł 3,61%, w porównaniu z 2,65% w piątek.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *