Cristo Defender: Chrystus z Rio de Janeiro dostaje brazylijskiego i najwyższego rywala | Międzynarodowy

Cristo Defender: Chrystus z Rio de Janeiro dostaje brazylijskiego i najwyższego rywala |  Międzynarodowy
43-metrowy widok Chrystusa, zbudowany w Encantado, został wykonany w ten poniedziałek.Daniel Marenko / EFE

W wieku 90 lat Chrystus Zbawiciel z Rio de Janeiro miał konkurencję. Wysoki Brazylijczyk, wysoki i pięć metrów dalej, zabiera posąg, który od dziesięcioleci jest najpopularniejszą pocztówką w Brazylii. Nowy mierzy 43 metry wraz z cokołem i stoi na wzgórzu w małym miasteczku Encondado w południowej Brazylii. Ochrzczony jako Zbawiciel Chrystusa, jest wewnętrznie.

Ogłoszenie, że mieli broń, która już zainstalowała głowę posągu, trafiło do wiadomości kilka dni temu i wywołało żądło między burmistrzem jednego z najpiękniejszych miast na świecie a nieznanym miastem. Wnętrze, które ma przyciągnąć turystów. Zakończył przyjaznymi słowami.

Burmistrz Rio Eduardo Pace żartował na Twitterze o nowym Chrystusie: „Stworzenie wielkiego posągu to bułka z masłem! Chcę tylko zobaczyć tę scenę ”- napisał obok dwóch martwych twarzy róży i zdjęcia, które zapiera dech w piersiach: majestatycznego Chrystusa na plecach z otwartymi ramionami, jakby obejmował spektakularną zatokę Guanapara.

Tysiące turystów odwiedzających co roku największy pomnik w stylu Art Deco mogło zobaczyć plażę Copacabana po prawej stronie i stadion Maracana po lewej, dopóki nie wygoniła ich zaraza.

Jego przeciwnik, burmistrz Encondado, poddał się dowodom i pokornie odpowiedział: „Żadnej debaty. Rio de Janeiro jest nadal piękne, wszyscy o tym wiedzą. Teraz wszyscy poznajcie Chrystusa strażnika Encondado, naszą kulturę i gastronomię” – radny Jonas Calvi napisał na Instagramie.

Skończywszy, odpowiedział Karaoke, który obiecał uczestniczyć w otwarciu pomnika, które zaplanowano na jeszcze w tym roku.

Chrystus Corcovado to niewątpliwie najsłynniejsza pocztówka w Brazylii, kraju o największej liczbie katolików na świecie.

Budowa nowego Chrystusa rozpoczęła się dwa lata temu. Majestatyczny posąg mierzy 43 metry. Jego ramiona mają do 36 metrów długości. Będzie miał wewnętrzną windę i niezakłócony widok na dolinę. Encondado to mniej niż 20-tysięczne miasto w pobliżu Porto Alegre (Rio Grande do Sul), założone ponad sto lat temu przez włoskich imigrantów.

Głównym promotorem inicjatywy był były burmistrz Encondado, Aldroldo Consatti, który zmarł w zeszłym miesiącu z powodu komplikacji związanych ze świątynią po tym, jak nie zobaczył dzieła stworzonego przez katolickiego proboszcza. Lokalni kupcy przyjęli inicjatywę. Ta praca jest oferowana jako wyraz wdzięczności za darowizny, bez prawdziwych pieniędzy publicznych, nalegał obecny radny. Według francuskiej prasy jest to budżet na dwa miliony ryżu (50 000, 350 000, 300 000 euro).

Czarownik będzie drugim co do wysokości Chrystusem na świecie. Na czele figura Chrystusa Króla (52 metry z postumentem) znajdująca się w Polsce.

Otwarty w październiku 1921 roku Chrystus z Rio jest miejscem światowego dziedzictwa i jednym z siedmiu cudów świata. Idąc do Gorkovato na zdjęcia, za pozwoleniem chmur, krajobraz jest jedną z najważniejszych wycieczek po mieście, za jego piękną fasadą kryją się bardzo poważne problemy związane z korupcją (wszyscy poprzedni gubernatorzy zostali skazani lub oskarżeni) , brutalność policji, nierówność, a teraz szpitale pełne pacjentów.

Zapisz się tutaj Do Biuletyn Informacyjny Zdobądź wszystkie klucze informacyjne na temat EL PAÍS México i aktualnej sytuacji w tym kraju

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *