Cypr wybierze swojego przedstawiciela na rok 2024 poprzez konkurs talentów przypominający OT

Cypr wybierze swojego przedstawiciela na rok 2024 poprzez konkurs talentów przypominający OT

Cypr nie jest daleko i po sukcesie Andrew Lambreu w Liverpoolu 2023 już planuje wyjazd do Szwecji. Dyrektor generalny Cypryjskiej Stacji Narodowej Thanasis Sokos był jednym z gości głównego programu informacyjnego kanału. Podczas audycji Tzokos zdradził w najbliższych dniach, że w 2023 roku zostanie podpisana umowa z cypryjską wytwórnią Panik Records na organizację konkursu podobnego do Operación Triunfo. Zwycięzca tego pokaz talentów Będzie reprezentował Cypr w Szwecji. Reżyser potwierdził, że turniej będzie transmitowany na żywo i potrwa kilka miesięcy.

Konkurs się nazywa Historia sławy, format znany w Grecji i na Cyprze, będzie nadawany od września w CyBC/RIK i greckiej STAR. Jak potwierdził Eurovisionfun, pierwsze castingi odbędą się tego lata w różnych miastach Grecji, Cypru i innych krajów. Emisja programu rozpocznie się we wrześniu, a finał zaplanowano na święta Bożego Narodzenia, więc będzie dużo czasu na znalezienie odpowiedniej piosenki i przygotowanie artysty do reprezentowania Cypru.

Odcinek będzie emitowany każdego dnia, który będzie koncentrował się na muzyce oraz rozwoju muzycznym i zawodowym uczniów, z dala od reality TV. Do Akademii zostanie wybranych szesnastu artystów i podobnie jak w OT, co tydzień jeden będzie eliminowany. EurovisionFun mówi również, że rozpoczął rozmowy ze znanymi artystami, którzy będą częścią jury. Jedną z nich była Anna Vsi, reprezentantka Grecji w 2006 roku.

Złamane serce

W Liverpoolu 2023 Australijczyk Andrew Lanbrew reprezentował Cypr ze swoją przerwą w średnim tempie Broken Heart. Chociaż prognozy dla kraju Afrodyty nie były dobre, Cypr ostatecznie zajął 12. miejsce ze 126 punktami. Cypr zajął trzynaste miejsce z 68 punktami w jury i 58 punktami w Televote na jedenastym miejscu. Ostatecznie Cypr otrzymał 12 punktów od greckiego Televote; 8 z Armenii i Australii; 7 z Albanii, 6 z Azerbejdżanu; 5 z San Marino; 4 z Polski; 3 z Mołdawii; po 2 z Danii i Norwegii; i 1 z Rumunii. Najwyższą notę ​​jury dla Cypru uzyskała Polska; 7 z Norwegii; 6 z Łotwy i Rumunii; 5 z Armenii, Danii i Malty; 4 z Albanii, Grecji i Mołdawii; 3 z Australii i Gruzji; 2 z Austrii; i 1 dla Finlandii, Izraela, Litwy i Szwecji.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *