Czaplinek – Ferie zimowe w Polsce • Istituto Figlie di Maria Ausilitrice

Czaplinek – Ferie zimowe w Polsce • Istituto Figlie di Maria Ausilitrice

Czaplinek (Polska). W dniach 15-19 stycznia 2024 r. dzieci i młodzież dyskursu O św. Janie Bosko, Sprzedawcy Ks. Bosko prowincji Św Wojciecha (PLN), SDB i ferie zimowe spędziłem z Córkami Maryi Wspomożycielki.

Organizatorami i kierownikami obozu byli ks. Michał Kwiatkowski SDB, s. Marta Nabora i CMW Prowincji s. Joana Jack. Maryja Wspomożycielka Chrześcijan (EPL) i rozrywka. Grupa 49 dzieci i młodzieży z zaangażowaniem uczestniczyła od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 w różnorodnych zajęciach: zajęciach integracyjnych, wycieczce do Nadleśnictwa Chaplinek, wycieczce do Piły na Bowling Rodło. Bowling i pizza, zajęcia sportowe na hali (akrobatyka, koszykówka i piłka nożna), wyjazd na farmę alpak w Dębołęce z ogniskiem i kiełbaskami, pokaz filmu w Połczynie-Zdroju.

Młodzież również wykorzystała przerwę zimową na zabawę na śniegu. Przy śpiewie, zajęciach grupowych, makijażu dla dzieci, konkursach z nagrodami, zajęciach plastycznych, łamigłówkach, grach i zabawach, a także przystawkach i poczęstunku, czas na naleśnikach nie kończył się.

Każdy dzień rozpoczynał się modlitwą i kończył codzienne zajęcia „Salezjańskim Dobrej Nocy”. Ostatniego dnia Ojciec Michał wręczył wszystkim dyplomy i pamiątkowe zdjęcia.

Święto zostało współfinansowane przez Urząd Miasta Czaplinek i wsparte modlitwą i posługą rodzin, sióstr i salezjanów. Wielka radość chłopców i dziewcząt potwierdziła animatorom SDB i FMA, jak cenne były wspólnie spędzone dni, które na długo pozostaną w ich sercach.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *