Czaszka przodków starożytnych małp sugeruje, że ludzie pochodzili z Europy, a nie z Afryki

Czaszka przodków starożytnych małp sugeruje, że ludzie pochodzili z Europy, a nie z Afryki

Reprezentatywny obraz

(Khunchai / Nizar 12 / 1971 tak / via Canva)

Przybyliśmy, zobaczyliśmy, miliony lat ewolucji, wytwarzania narzędzi i późniejszego odkrycia ognia, w końcu zwyciężyliśmy. Chociaż wynik końcowy jest niewątpliwie jasny, podróż naszych przodków pozostaje tematem szeroko dyskutowanym i regularnie poddawanym przeglądom, gdy naukowcy odkrywają więcej skamieniałości pozostawionych przez naszych ludzkich przodków.

Pomimo całego tego odstępstwa, jednym z najgłębiej zakorzenionych wierzeń jest fakt, że nasi przodkowie pochodzili z Afryki i ostatecznie z różnych powodów przenieśli się na inne kontynenty. Jednak nowe odkrycie podważyło nawet tę koncepcję.

W 2015 roku naukowcy odkryli niezwykle dobrze zachowaną skamieniałość częściowej czaszki we współczesnej Turcji. Późniejsza analiza wykazała, że ​​nie była to zwykła małpa i później nazwano ją a Turecka Anatolia.

Anatolovius był ogromny – mniej więcej wielkości samicy goryla, ważący 80 kilogramów – i zamieszkiwał otwarte przestrzenie podobne do środowiska otaczającego wczesnych afrykańskich ludzi. Podczas swojego pobytu na planecie Andoluvius prawdopodobnie żył obok nosorożców, żyraf, zebr, słoni, a nawet mięsożerców podobnych do lwów, żywiąc się twardymi, twardymi produktami spożywczymi, takimi jak korzenie i korzenie, używając dużych, gęsto okrytych zębów.

Ale tutaj robi się ciekawie. Anatolyphus i inne skamieniałe małpy człekokształtne z sąsiedniej Grecji stanowią grupę uderzająco podobną pod względem anatomicznym i ekologicznym do najstarszego znanego gatunku ludzkiego, czyli homininów.

Fakt, że liczące 8,7 miliona lat stanowisko skamieniałości Korakierlera w Turcji jest tak stare, znacząco zwiększa wagę poglądu, że przodkowie ludzi i wielu afrykańskich małp człekokształtnych mogli najpierw wyewoluować w Europie, a następnie ostatecznie i stopniowo migrować do Afryki z powodu na klimat i inne czynniki.

„Nasze odkrycia wskazują również, że homininy nie tylko wyewoluowały w Europie Zachodniej i Środkowej, ale spędziły tam ponad pięć milionów lat, ewoluując i rozprzestrzeniwszy się na wschodnią część Morza Śródziemnego, zanim ostatecznie rozprzestrzeniły się do Afryki, prawdopodobnie w wyniku zmieniającego się środowiska”. Begin wyjaśnia. , autorka badania. „Członkowie tego promienia, do którego należy Andolophius, są obecnie identyfikowani jedynie w Europie i Anatolii”.

Badanie to rzuca również światło na pochodzenie wielu innych znanych małp, z którymi dziś dzielimy Ziemię, w tym niektórych, które uważa się za pochodzące z Afryki. To pomogło Turecka Anatolia Ugruntowała swoją pozycję jako gałąź drzewa ewolucyjnego, z którego zrodziły się szympansy, bonobo, goryle, a nawet wiele małp bałkańskich i anatolijskich.

Autorzy twierdzą również, że cała grupa mogła wyewoluować i zróżnicować się w samej Europie, co jest sprzeczne z długo utrzymującym się przekonaniem, że oddzielne gałęzie małp człekokształtnych przemieszczały się do Europy niezależnie od Afryki, zanim ostatecznie wyginęły.

Jak zauważa Begin, chociaż szczątki wczesnych hominidów są liczne w Europie i Anatolii, w Afryce były one całkowicie nieobecne aż do pojawienia się tam pierwszych hominidów około siedmiu milionów lat temu. Autorzy badania doszli zatem do wniosku, że odkrycia te dramatycznie kontrastują z wcześniejszymi ustaleniami, że afrykańskie naczelne i ludzie ewoluowali wyłącznie w Afryce.

Wyniki tych badań zostały opublikowane w Communications Biology i są dostępne Tutaj.

**

Aby otrzymywać aktualne informacje o pogodzie, nauce, kosmosie i wirusa Covid-19, pobierz je Aplikacja z kanałem pogodowym (W sklepie z Androidem i iOS). Jest wolne!

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *