Czego nie wiedziałeś o Mistrzostwach Świata U-20

Czego nie wiedziałeś o Mistrzostwach Świata U-20

Mistrzostwa Świata U-20 rozpoczęły się 20 maja, a mini-trio nie miało upragnionego debiutu. Przegrali ze Stanami Zjednoczonymi 1:0 po późnej bramce Jonathana Gomeza. Teraz, Ekwador musi wygrać następny mecz ze Słowacją Kontynuować swoje ambicje, aby dorównać lub przekroczyć to, co osiągnięto w 2019 roku.

Reprezentacja Ekwadoru zakwalifikowała się do mistrzostw świata po zajęciu czwartego miejsca w Ameryce Południowejktóry odbył się w Kolumbii, prowadzony przez trenera Jimmy’ego Brana, którego zastąpił Miguel Bravo.

Miguel Bravo powołał 21 zawodników na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata FIFA. Baza, która znajdowała się w Ameryce Południowej, została zachowana na liście, ale dodano graczy z zagranicy oraz osoby poniżej 17 roku życia.

Kendre Paez, Christian Laure (obaj brali udział w Ekwadorze Sub-17) i Nelson Angulo z Anderlecht w BelgiiTa lista zaskakuje. Obecni stratedzy wykluczyli Ethana Minę, Aymara Medinę, Patricksona Delgado, Patricka Mercado, Luisa Cordovę, Emersona Batę i Orlando Herrerę.

Formuła Pucharu Świata pozostaje taka sama jak w poprzednich edycjach. 24 zespoły kwalifikacyjne są podzielone na sześć grup po cztery drużyny w każdej. Pierwsze dwa awansują do 1/8 finału wraz z czterema najlepszymi zdobywcami trzeciego miejsca.

Podobnie jak w pozostałych finałach Mistrzostw Świata FIFA, eliminacja po przejściu pierwszego etapu to jeden mecz.. Kto wygra zostaje, a kto przegra. Począwszy od 1/8 finału mecze, które zakończą się remisem, będą najpierw rozgrywane w dogrywce, a następnie w razie potrzeby w rzutach karnych.

Ecuadoravisa.com zebrała wiele danych, których prawdopodobnie nie znasz na temat tego turnieju

Przeczytaj: Mistrzostwa Świata do lat 20: Data i godzina meczu Ekwador vs. Słowacja

Czego nie wiedziałeś o Mistrzostwach Świata U-20

1) Ekwador rozegra swoje piąte mistrzostwa świata w tej kategorii

2) Na Poland 2019, pod przewodnictwem Jorge Celico, Mini Tree zajmuje 3 miejsce

3) W turnieju wzięło udział wiele osobistości, między innymi Neymar, Moises Caicedo, czy Radamel Falcao.

4) W 1977 roku Tunezja była pierwszym krajem, który gościł mistrzostwa świata.

5) Argentyna to drużyna, która wygrała ten turniej najwięcej razy. Ma sześć tytułów.

6) Do tego ma najlepszego strzelca tych rozgrywek: Javiera Saviolę z 11 golami.

7) Sergio Agüero jest jedynym piłkarzem w historii, który dwukrotnie wygrał turniej.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *