Czterech zawodników z Garbí Betelgeux w europejskich paraolimpijskich lekkoatletyce

Garbí Betelgeux to sportowcy i trenerzy, którzy podróżowali na mistrzostwa Europy do Polski. | Prawdziwe sporty

Listopad 2019. Dubaj. To był czas i miejsce ostatniej dużej międzynarodowej imprezy zmodyfikowanej lekkoatletyki: mistrzostw świata. Od tego czasu, z wyjątkiem niektórych lokalnych turniejów na hiszpańskiej ziemi, nic nie jest już absolutne. Na szczęście susza dobiega końca. Zaledwie trzy miesiące przed rozpoczęciem Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio największe gwiazdy kontynentu paraolimpijskiego przygotowują się do nowych Mistrzostw Europy. Tym razem z siedzibą w Polsce. Od wtorku 1 do soboty 5 czerwca. Doskonała okazja, aby sprawdzić się przed podróżą do Japonii i ponownie udowodnić, że nie ma granic.

Czterech zawodników z Garbí Betelgeux w europejskich paraolimpijskich lekkoatletyce


Tak jest w przypadku zmienionego działu sportowego Club de Córrer El Garbí Betelgeux, który w kilka miesięcy po jego utworzeniu energicznie rozpoczął swoją międzynarodową karierę, z sześcioma członkami hiszpańskiej drużyny podróżującej do Polski związanej z klubem Gandhian. .

Trzech zawodników z kartą RFEA w klubie (Hector Cabrera, Miriam Martinez i Salva Cano), dwóch trenerów, prezes Juanfi Escolano oraz sportowiec i technik Aynhoa Martinez, a także członek Akademii Rzutów Garbí (Garbí Throws Academy) Kim López, składam list motywacyjny Sparkling na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Bydgoszczy od 1 do 6 czerwca.

Główne opcje medalowe to Kim López i Miriam Martínez, obie pchnięcia kulą. Lopez, który zdobył już złoty medal zarówno na igrzyskach, jak i na mundialu, przez cały sezon był naokoło światowego rekordu, aw Polsce, oprócz zdobycia złotego medalu, będzie próbował ustanowić nowy rekord świata. Ukraiński aktor, jak przyznał trener Khoanvi Escolano, jest głównym przeciwnikiem.

Myriam Martinez również należy do faworytów, po swoich ostatnich wystawach międzynarodowych, m.in. we Włoszech, miała dobry wynik i srebrny medal. Mieszkająca w Gandii zawodniczka z Alicante nie mogła się ruszyć w pierwszym pojedynku z powodu zawirowań, ale spodziewane jest, że będzie mogła wyjechać z grupą, która wyjechała do Polski w tę samą niedzielę.

Hector Cabrera zawsze startuje w gronie faworytów w rzucie oszczepem, choć w tym sezonie przyjechał na mistrzostwa Europy bardzo sprawiedliwie, przez cały rok wracając do zdrowia po operacji kolana. Celem sportowca Olivense jest nabycie rytmu rywalizacji niezbędnego do awansowania na czołowe miejsca w Tokio.

Salva Cano kończy podróż El Garbi, mając na celu osiągnięcie najlepszego wyniku sezonu i paszportu na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio, również w rzucie oszczepem.

We wtorek 1 czerwca odbywają się zawody na wadze mężczyzn, w czwartek Miriam Martinez wystąpi jako trzecia w walce, a czwartego zadebiutują Hector Cabrera i Salva Kano.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *