Cztery nowe funkcje w okularach Apple Vision Pro

Cztery nowe funkcje w okularach Apple Vision Pro
Interakcja z rzeczywistością rozszerzoną osiąga nowy poziom dzięki patentom zaproponowanym przez Apple. Christoph Dernbach / Niemiecka Agencja Prasowa

the Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych Ujawniono cztery wnioski patentowe dotyczące ManzanaCo wiąże się z wykorzystaniem gestów dłoni do interakcji z wirtualnymi obiektami wykorzystującymi się nawzajem VisionPro.

Pierwszy z serii czterech patentów zatytułowanych „Aktywacja obiektów, którymi można manipulować, za pomocą gestów dłoni”.

Opisuje to system, który działa w następujący sposób: najpierw zbiera obrazy otoczenia za pomocą kamery. System następnie przeszukuje te obrazy w poszukiwaniu obiektów, z którymi można wejść w interakcję, i przypisuje każdemu z nich inną akcję.

Apple Vision Pro umożliwi manipulowanie wirtualnymi obiektami za pomocą prostych gestów dłoni. (patent Apple)

Jeśli system widzi, że dłoń wykonuje określony ruch w kierunku jednego z tych obiektów, na przykład wskazuje, reaguje, wykonując akcję odpowiadającą temu konkretnemu obiektowi.

Jednym z przykładów w dokumencie patentowym jest lampa na biurku użytkownika. Jego światło zostanie włączone poprzez proste dotknięcie palców osoby korzystającej z wyświetlacza montowanego na głowie (HMD) lub wyświetlacz nagłowny, np Apple Vision Pro.

urządzenie Apple Vision ProWyposażony w kamery, głośniki, procesory i solidną pamięć, może powiadamiać użytkownika dźwiękami. Dzieje się to w następujący sposób:

Najpierw kamery robią zdjęcie miejsca. On HMD Rozpoznaje, czy na obrazie znajduje się obiekt.

Następnie sprawdza, czy ten obiekt nie istnieje w widoku użytkownika. Jeśli zdarzy się, że znajdzie się poza polem widzenia danej osoby, Apple Vision Pro Wykorzystuje głośniki do emitowania dźwięku i ostrzegania użytkownika o obecności czegoś, czego nie może zobaczyć.

Kamery Apple Vision Pro będą rejestrować obrazy współpracujące z dźwiękami, aby wzbogacić wrażenia użytkownika. (patent Apple)

Trzecie zgłoszenie patentowe przedstawia system działający w następujący sposób:

Aparat robi zdjęcia tego, co dzieje się wokół danej osoby. A potem system Apple Vision Pro Zamień te obrazy na dźwięki. Wreszcie dźwięki te są słyszalne przez głośnik podłączony do części wkładanej do ucha.

Można to zaimplementować na następujące sposoby:

– Tłumaczenie sygnałów lub tekstu wizualnego na dźwięk: Apple Vision Pro może odczytywać i konwertować znaki drogowe lub menu restauracji na dźwięk dla użytkownika.

– Poprawa interakcji z rzeczywistością rozszerzoną: Urządzenie będzie mogło dostarczać informacji o punktach szczególnych lub firmach znajdujących się w pobliżu użytkownika, gdy będzie przez nie przechodził.

Prosty sposób ustalenia, czy coś zasłania kamerę w urządzeniu Apple Vision Pro, będzie działać w następujący sposób:

On HMD Zrób zdjęcie tego miejsca aparatem. Następnie sprawdza, czy coś nie zasłania kamery i nie pozwala mu dobrze widzieć.

Według zapowiedzi firmy, urządzenie Apple do rzeczywistości rozszerzonej, Vision Pro, zostanie wprowadzone na rynek na początku 2024 roku. Zdjęcia TPX dnia/zdjęcie do pliku

Następnie zdecyduj, jakie działanie wykonuje przeszkoda. Gdy już wiesz, co blokuje Twój aparat, Apple Vision Pro Wykorzystuje swoje głośniki do emitowania specjalnego dźwięku, który ostrzega użytkownika o blokadzie.

Apple Vision Pro Ogłoszono 5 czerwca 2023 r. w dniu Światowa konferencja programistów Apple i będzie dostępny w sprzedaży na początku 2024 r. za 3499 USD, przy początkowej wysyłce około 1 000 000 sztuk.

W 2022 roku rozeszły się pogłoski o urządzeniu ManzanaPotem zadzwonił Rzeczywistość Pro. W maju Bloomberg poinformował, że liderzy Apple, w tym Tim Cook, widzieli prototyp.

W czerwcu zaczęli szukać reżyserów do tworzenia treści i zatrudniać Jona Favreau Aby obejrzeć Dinozaury w Apple TV+.

W styczniu 2023 roku te same media informowały o opóźnieniu w premierze urządzenia z rozszerzoną rzeczywistością. Zostało ujawnione w kwietniu Manzana Motywuje programistów do tworzenia dla niego aplikacji.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *