Czwartek, 15 lipca 2021 (05.30 GMT)

Ta zawartość została wydana 15 lipca 2021 – 05:45

Kubańscy protestanci – Hawana – Liczba zatrzymanych podczas niedzielnych protestów na Kubie jest niejasna, podczas gdy rząd podejmuje pierwsze nadzwyczajne środki, aby uporać się z poważnym kryzysem, który wyprowadził tysiące obywateli na ulice.

(Zdjęcia / Wideo)

Korona wirus

———————–

SZCZEPIONKI – Haga – Europejska Agencja Leków (EMA), która ocenia zastosowanie pozostałych czterech szczepionek Covit-19, w czwartek zaktualizowała swoją najnowszą analizę i działania dotyczące zakażenia koronawirusem, tym razem liczba przypadków wzrasta w całej Europie ze względu na zmienność delta.

Birma – Bangkok – Brak dostaw tlenu i nieufność publiczna wobec junty wojskowej pogarszają sytuację COVID w Birmie, która przeżywa poważną erupcję od czasu, gdy kraj doświadczył głębokiego kryzysu politycznego i humanitarnego po zamachu stanu z 1 lutego. .

(Wideo)

Chile – Santiago de Chile – Chile wprowadza nowy program mający na celu otwarcie gospodarki, czyniąc ją bardziej elastyczną i dając więcej wolności osobom, które ukończyły program szczepień, ponieważ dezynfekcja i szczepienia postępują w większości części kraju.

(Zdjęcia / Wideo)

———————–

USA Niemcy – Waszyngton – Aby przywrócić najgorsze stosunki za byłej prezydentury Donalda Trumpa, amerykański polityk Joe Biden spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, pierwszą europejską władczynią, która otrzymała urząd przed jego opuszczeniem. .

(Zdjęcia / Wideo)

Brazylia Bolsanaro – So Paulo – Brazylijski prezydent Jair Bolzano jest pod obserwacją od czasu zdiagnozowania „niedrożności jelit” w prywatnym szpitalu w Sவோo Paulo w ten czwartek, która mogła być wynikiem ataku, z którym miał do czynienia w 2018 roku.

(Zdjęcie) (Wideo)

Indigenous Canada – Toronto, Kanada – Zespół Aborygenów z zachodniej Kanady ujawnił nowe szczegóły śledztwa, w ramach którego odkryto ponad 200 niezidentyfikowanych grobów w dawnym domu szkolnym, w którym przetrzymywano setki plemiennych dzieci.

Przemoc w Brazylii – Rio de Janeiro w Brazylii – wzrosła o 4,7% w 2020 r. w porównaniu z 2019 r., z jednym morderstwem co 10 minut, pomimo ograniczeń w kraju dotyczących zakażenia koronawirusem, według danych opublikowanych przez Forum Brazylijskie w ten czwartek.

(Audio)

Nikaragua Prinza – Managua – Cztery miesiące przed wyborami parlamentarnymi dziennikarze w Nikaragui zostają zauważeni przez rząd kierowany przez Santinistę Daniela Ortegę: niektórzy uciekli z kraju, inni wezwali do środków ostrożności, a trzecia grupa zdecydowała się go zredukować profil.

(Zdjęcie) (Wideo)

Meksyk D. Humanos – Miasto Meksyk – Meksyk odnotował w tym roku co najmniej 28 zabójstw wobec ekologów i przywódców plemiennych, co wywołało ostrzeżenia wśród organizacji społeczeństwa obywatelskiego o eskalacji przemocy i wywołało kontrowersje wśród władz.

(Zdjęcie)

ONZ Hiszpania – Organizacja Narodów Zjednoczonych – przedstawia dobrowolny krajowy przegląd hiszpańskiej Agendy 2030, w którym dokonano przeglądu postępów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju uzgodnionych przez kraje na całym świecie.

Polska UE – Kraków (Polska) – Polski Trybunał Konstytucyjny ma orzec, czy prawo tego kraju ma pierwszeństwo przed UE w przypadku konfliktu między nimi, po wczorajszym odrzuceniu działań europejskich przeciwko kontrowersyjnej reformie polskiego sądownictwa.

RYBOŁÓWSTWO WTO -Genewa- 164 gospodarki należące do Światowej Organizacji Handlu (WTO) odbywają kluczowe spotkanie ministrów jeszcze w tym roku, aby wynegocjować limity globalnych subsydiów dla rybołówstwa, z myślą o podpisaniu międzynarodowego porozumienia w tej sprawie.

Festiwal w Cannes – Cannes (Francja) – Regularny Jack Audioard w Cannes, gdzie zdobył Złotą Palmę, Wielką Nagrodę Jury i Nagrodę za Scenariusz w konkursie festiwalowym „Les Olympiads”, popularna dzielnicowa opowieść o miłości.

(Zdjęcia / Wideo)

Laboratorium

EFE Międzynarodowy

(+34) 913467303

[email protected]

Jeśli chcesz wiedzieć o innych wydarzeniach i wydarzeniach informacyjnych zaplanowanych na dziś lub na najbliższe 365 dni w Hiszpanii i na całym świecie, mamy do Twojej dyspozycji Globalny Program Dostępu, który jest dostępny online i za każdym razem jest świadomy nowego wezwania EFE . To narzędzie pozwala oddzielić prognozy według zainteresowań użytkownika. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego lub innych produktów, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem (34) 902222392, od 08:30 do 20:00 lub wyślij e-mail na adres fe efe.com

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *