Czy Alexa może zadzwonić pod numer 112? W ten sposób pomaga Ci komunikować się w krytycznych momentach

Czy Alexa może zadzwonić pod numer 112?  W ten sposób pomaga Ci komunikować się w krytycznych momentach

Najpopularniejszy wirtualny asystent Amazona, Alexa, oprócz swoich podstawowych funkcji, z których każdy kiedyś korzystał, ewoluował, aby oferować Ci pomoc wtedy, gdy jej najbardziej potrzebujesz.

Chociaż Alexa nie może wykonywać bezpośrednich połączeń pod numer 112 ani do innych usług, funkcja ta daje alternatywę umożliwiającą uzyskanie szybkiej pomocy w ważnych momentach..

Aby dać ci wyobrażenie, dlaczego to nie działa na tym urządzeniu Amazon, głównym powodem jest potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa i dokładności w tego typu krytycznych sytuacjach.

Połączenia ze służbami ratunkowymi wymagają większej weryfikacji i uwierzytelnienia, czego Alexa nie jest w stanie wykonać. Informacje podane w tym przypadku również muszą być dokładne i Alexa nie zawsze może tego zagwarantować, ponieważ jak każda technologia może zawierać błędy lub awarie.

Idealna alternatywa dla Alexy w sytuacjach awaryjnych

Pomimo tej logiki, ale złe wieści, nie martw się, bo Istnieje alternatywa dla korzystania z tego urządzenia i uzyskiwania w zamian pomocy.

Funkcja wezwania pomocy Alexy stanowi idealną alternatywę dla tych, którzy nie mogą lub nie mają dostępu do telefonu komórkowego w krytycznych sytuacjach.. Ta funkcja umożliwia skonfigurowanie zaufanego kontaktu, np. członka rodziny lub bliskiego przyjaciela, który w razie potrzeby otrzyma połączenie i wiadomość od Alexy.

Jak to działa?

  • Ustawienia: Uzyskaj dostęp do aplikacji Alexa i wybierz opcję Komunikacja. Następnie wybierz Kontakty alarmowe i dodaj numer telefonu osoby, dla której chcesz być kontaktem alarmowym.
  • Aktywacja: W sytuacji awaryjnej powiedz Alexa, zadzwoń po pomoc. Alexa zadzwoni i napisze SMS-a do wcześniej wybranego kontaktu alarmowego. Możesz także użyć następujących zwrotów:
  1. prosić o pomoc.
  2. Zadzwoń do mojego kontaktu alarmowego.
  3. Skontaktuj się z moim kontaktem, aby uzyskać pomoc.
  4. Skontaktuj się z moim kontaktem pomocy.
  5. Pomaga.
  6. potrzebuję pomocy.
  • Poinformuj swoją osobę kontaktową: W tego typu sytuacji zdecydowanie zaleca się poinformowanie konkretnej osoby, aby zawsze lub w miarę możliwości była czujna w przypadku tego typu połączenia, nawet jeśli otrzyma wiadomość tekstową z informacją o tym .

Pamiętaj, że funkcja „Wezwanie pomocy” nie jest połączona ze służbami ratunkowymi, dlatego jeśli potrzebujesz pomocy medycznej lub bezpośrednio pomocy policji, w tym momencie powinieneś zadzwonić bezpośrednio pod numer 112.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *