Czy Amazon płaci podatki w Polsce?

  1. Czy Amazon płaci podatki w Europie?
  2. Zarzuty Cordiana wobec Amazona
  3. Co to jest AEU i dlaczego jest emocjonalny?

Amazon to jedna z najlepiej sprzedających się witryn na świecie. Wejście marki do Polski miało ogólną atmosferę na rynku.

Z tego powodu brytyjski dziennik „The Curtian” opublikował również raport, z którego wynika, że ​​firma, którą Amazon sprzedaje na swoich stronach internetowych, wywołała poruszenie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Polsce, Hiszpanii i Szwecji. 2 miliardy euro stracone w 2020 roku. Pomimo 44 miliardów dolarów przychodów ze sprzedaży, powinien zanotować stratę, wzrost o 37%. W porównaniu do 2019 r.

Czy Amazon płaci podatki w Europie?

Po głośnym przedstawieniu prasy brytyjskiej redakcja Radia ZET BIZNES odpowiedziała przedstawicielom polskiej centrali Amazona. Jeśli firma płaci podatki w naszym kraju.

Amazon płaci wszystkie wymagane podatki we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność. Podatek od osób prawnych jest oparty na zysku, a nie na dochodzie, a nasze zyski są niskie ze względu na fakt, że duże inwestycje i handel detaliczny to wysoce konkurencyjna działalność o niskiej marży.

Amazonka

Amazon wyjaśnia w odpowiedzi na radio ZET BIZNES ”Od 2010 roku firma zainwestowała w Europie ponad 78 78 miliardów dolarówDuża część tej inwestycji to inwestycje w tworzoną przez siebie infrastrukturę. Wsparcie dla kilku tysięcy nowych miejsc pracy, dużych krajowych wpływów podatkowych i małych europejskich przedsiębiorstw. Dzięki projektom takim jak realizacja Amazon posiadamy obecnie 60 centrów realizacji, ponad 100 biur korporacyjnych i centrów rozwoju technologii oraz ponad 135 000 stałych miejsc pracy w całej Europie. Ponad 100 000 sprzedawców detalicznych w UE korzysta z naszych usług, aby docierać do nowych klientów i rozwijać swoją działalność. Prowadzimy tę europejską firmę z naszej siedziby w Luksemburgu, w której zatrudniamy ponad 3000 osób. Personel, w tym nasz zespół zarządzający„.

Guardian oskarża Amazon

The Guardian zacytował Paula Monaghana, prezesa Fair Tax Trust, mówiąc: Strategia podatkowa firm amerykańskich polega na odnotowywaniu przychodów ze sprzedaży w spółce luksemburskiej, która generuje co najmniej duże straty na papierze, więc nie ma potrzeby płacenia podatków. Za większość tego, co zarabiasz. Straty te dotyczą również kolejnych lat, co oznacza, że ​​nie przyniosły one jeszcze zysku lub nie powinny być opodatkowane w perspektywie długoterminowej. Jego zdaniem pozwala to firmie konkurować nieuczciwie i zwiększać dominację na rynku.

Zobacz też

Wręcz przeciwnie, według Amazona Przedstawione dane przedstawiają wyniki finansowe branży niskomarżowej, uwzględniającej duże inwestycje infrastrukturalne obejmujące wiele krajów europejskich. Obejmuje to inwestycje mające na celu poprawę bezpieczeństwa podczas epidemii. Firma zapewnia, że ​​wszystkie wymagane podatki są opłacane w Polsce.

Co to jest AEU i dlaczego jest emocjonalny?

AEU jest spółką zależną firmy Amazon, która jest odpowiedzialna za zarządzanie sprzedażą detaliczną w Europie. Zajmuje się Dostawa i sprzedaż produktów i wyposażenia karoserii produkowanych przez Amazon Na przykład czytelnicy Kindle. Sprzedaż do odbiorców końcowych realizowana jest poprzez oddziały w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Holandii i Szwecji, a od marca 2021 roku w Polsce.

W 2015 roku Amazon utworzył filie w UE Charles Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Francji i Włoszech. W każdym z tych krajów zgłasza bezpośrednio lokalnym organom podatkowym dochody generowane przez docieranie do klientów i sprzedaż produktów, generowane przez te lokalne oddziały, a także powiązane wydatki i należne podatki.

Podobne oddziały powstały w ostatnim czasie w Holandii, Szwecji, a obecnie w Polsce, a jest to związane z otwarciem lokalnych punktów sprzedaży na tych rynkach.

Amazon udostępnia dane o inwestycjach w Europie na specjalnej stronie internetowej: aboutamazon.eu/map/investing-in-europe

RadioZET.pl/PAP/TheGuardian

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *