Czy maski z czerwonym światłem LED naprawdę działają przeciw zmarszczkom?

Czy maski z czerwonym światłem LED naprawdę działają przeciw zmarszczkom?

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozwój pielęgnacji twarzy dla mężczyzn, a kremy przeciwstarzeniowe i zabiegi upiększające stały się obecnie częścią codziennej rutyny mężczyzn, którzy chcą wyglądać jak najlepiej. Przecież mężczyźni znajdują obecnie fascynujące odniesienia do męskiego piękna i tej nowej, narzuconej męskości. W ten sposób mężczyźni po 50. roku życia, którzy dzięki bardzo subtelnym akcentom estetycznym wyglądają lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, jak Brad Pitt, pokazują to Natura jest kluczowa i dbanie o siebie, aby świętować urodziny ze skórą w jak najlepszym stanie, jest niezbędne. Jeśli chodzi o dobry wygląd niezależnie od wieku. W tym aspekcie profilaktyki znajdujemy świetnych sprzymierzeńców, których łatwo wdrożyć dzięki postępowi i rozwojowi marek kosmetycznych. Oprócz od czasu do czasu oczyszczenia twarzy dobrym peelingiem i nałożenia odpowiedniego kremu, warto od czasu do czasu zrobić sobie taki zabieg. Nie musi to koniecznie oznaczać wychodzenia z domu. Maski na podczerwień obiecują oszczędzić wizyt w gabinetach kosmetycznych i zapobiegać pojawianiu się zmarszczek od domu. Ale czy naprawdę działają? Rozmawialiśmy z kosmetyczką Yvette PonsZałożyciel Instytut Estetyki Które nosi jego mężczyzna, aby mógł zdradzić nam wszystkie mity i fakty na temat tego urządzenia, abyśmy mogli zdecydować, czy warto w nie zainwestować, czy nie.

Czym są maski LED i jak działają?

Oczywiste pierwsze pytanie brzmi: czym są te maski i jak działają? Ekspert wyjaśnia nam: „Skrót LED oznacza w tłumaczeniu na język hiszpański diodę elektroluminescencyjną. Dioda to element elektryczny posiadający dwie elektrody, który umożliwia swobodny przepływ prądu tylko w jednym kierunku. Światło powstaje w wyniku ciągłego ruchu elektronów w półprzewodniku. Maski LED są Urządzenia do fototerapii Odbywa się to poprzez emisję różnych kolorów, Aktywują fotoreceptory w skórze. W zależności od użytego koloru i leczonego problemu, można uzyskać różne korzyści.

Dlaczego czerwone światło zapobiega zmarszczkom?

Jak wyjaśnia założycielka Instytutu Estetyki Yvette Pons, czerwone światło Zdolność przenikania do górnych warstw skóry, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki regeneracji komórkowej, jaką zapewnia ten specyficzny rodzaj światła, zostaje ono wykorzystane Aby zredukować zmarszczki i linie mimiczne. Spraw, aby duże pory stały się mniej widoczne i ujednolić koloryt skóry. Czerwone światło przypisuje się także A Kojące działanie Idealnie sprawdza się po dość agresywnych zabiegach.

Jakie są jego zalety i jaki jest jego cel?

Zabiegi na twarz LED Nie są bolesne ani inwazyjne, Wręcz przeciwnie. Tego typu urządzenia mogą stanowić część bardzo wygodnych protokołów estetycznych i zazwyczaj Bez skutków ubocznych. Ekspert wyjaśnia, że ​​emisja światła LED stymuluje przede wszystkim produkcję kolagenu i elastyny ​​dzięki modulującemu wpływowi na kolagenazę, enzym odpowiedzialny za degradację białek takich jak kolagen.

Czy można go bezpiecznie stosować w domu z taką samą skutecznością?

Yvette Pons nie ma wątpliwości, odpowiedź brzmi „tak”. „Istnieje wiele rodzajów masek LED, zarówno do użytku profesjonalnego, jak i do użytku domowego. Jeśli chodzi o konserwację, W domu możesz połączyć maskę LED z zabiegami pielęgnacyjnymi do codziennego stosowaniaChociaż maski te są skuteczną kuracją, ekspert zaleca łączenie ich z niektórymi sesjami w kabinie, raz lub dwa razy w tygodniu, a jej skuteczność widać już po pierwszych sesjach, choć ostrzega: Na rezultaty istotny wpływ ma kondycja skóry i codzienna pielęgnacja Czy to w krótkiej, czy w dłuższej perspektywie.

Czy maski chroniące przed czerwonym światłem są niebezpieczne lub zabronione?

„Przy stosowaniu tego typu urządzenia zgodnie z zaleceniami producenta nie powinno być żadnych problemów i zagrożeń dla skóry. Narażenie na promieniowanie ultrafioletowe z reguły nie wiąże się z żadnym ryzykiem” – podkreśla ekspert. „Wskazane jest unikanie jego stosowania, jeśli mamy choroby takie jak egzema lub zaburzenia alergiczne”. Na światło, które może powodować ciężkie reakcje skórne. Poza tymi przypadkami Yvette Pons podkreśla, że Obecnie nie są znane żadne skutki uboczne ani inne zagrożenia Poza tym, co zostało wspomniane powyżej. Agencja MHRA (Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej) uznała terapię twarzy LED za kategorię 1, która jest uważana za bezpieczną i stosowanie okularów ochronnych nie jest konieczne. Jednakże, jako środek ostrożności, nie zaleca się patrzenia bezpośrednio na źródło światła.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *