Czy nadchodzi nowa wersja na PlayStation 5? Coraz więcej plotek wskazuje na jego premierę w 2023 roku

The PlayStation 5 Jest z chłopakami od dwóch lat i nieco ponad miesiąca. Nowa generacja klawiatur Sony Został wprowadzony na rynek w bardzo szczególnym momencie ludzkości i jasne jest, że nie wykorzystał jeszcze swojego pełnego potencjału, ale plotki, które pojawiły się od początku tego roku, potwierdzają, że firma rzeczywiście pracuje nad nowym modelem. God of War: Ragnarok Wygląda na to, że był to kolejny mim PlayStation 4Jednak począwszy od 2023 roku pojawi się wiele ekskluzywnych doświadczeń na PS5, które będą dążyć do maksymalnego wykorzystania ich potencjału.

Wiadomości z tego tygodnia wymknęły się spod kontroli w środku Tom Henderson, który z góry przewidział ogłoszenie kontroli Krawędź DualSense który rozpocznie się w przyszłym roku. Według Hendersona nowy model PlayStation 5 jest już w rękach studiów tworzących gry wideo, co oznacza, że ​​jego architektura jest już praktycznie gotowa. Co więcej, badania będą bardzo zadowolone z wyniku i ich optymalnego działania. Henderson mówi o tym nowym modelu od początku 2022 roku, ale zakłada, że ​​jest to zapowiedź, która zostanie wydana dopiero w 2023 roku, z możliwą premierą w drugiej połowie roku.

Jakie są główne różnice w stosunku do obecnego PlayStation 5? Gracze, którzy kupią dziś konsolę, mogą wybierać między wersją z czytnikiem płyt Blu-Ray, a wersją nastawioną na zawartość w 100% cyfrową, bez płyt. Nowy model PlayStation 5 zakończy ten wybór integrując dysk wymienny, który łączy się z systemem przez port USB-C. Jak Henderson przewidział przy kilku okazjach, nowy czytnik dysków można było podłączać i odłączać od systemu tak, jakby był kolejnym elementem konsoli, bez modyfikowania jego kształtu lub struktury.

Wersja na PS5 z odtwarzaczem dysków wyprzedziła swój cyfrowy odpowiednik
Wersja na PS5 z odtwarzaczem dysków wyprzedziła swój cyfrowy odpowiednik

Ponieważ nie ma na ten temat oficjalnych informacji, nie wiadomo, jak będzie wyglądać nowe PlayStation 5. Największą wątpliwość użytkowników budzi jednak to, czy ten nowy czytnik, który można też kupić osobno, będzie kompatybilny z istniejącymi modelami konsol, coś To będzie bardzo przydatne dla użytkowników PS5 Digital. Oba obecne modele mają port USB-C z przodu.

Poza kolekcjonowaniem, posiadanie płyt jest niezbędnym narzędziem w krajach, w których ceny gier czynią z nich nieosiągalny luksus, a wypożyczanie tytułów jest najlepszym sposobem na cieszenie się więcej niż jedną dużą premierą.

Trzeba wyjaśnić, że ten nowy model PS5 nie będzie szukał ulepszeń wydajność od zespołu. Prawdopodobnie będzie miał bardziej zwarty kształt, jak to zwykle bywa w przypadku drugich modeli konsol Sony, ale będzie miał ten sam procesor. AMD z obecnego PS5. Biorąc pod uwagę harmonogram wydań studia PlayStation Do 2023 roku wszystko wskazuje na to, że ten nowy model może pojawić się wraz z premierą Spider-Man Marvela 2, jesienią na półkuli północnej. Ponadto, według Hendersona, nowe PS5 można sprzedawać z czytnikiem i bez nowego komponentu, w taki sam sposób, w jaki obecnie sprzedawane są oba modele platform.

PS VR 2 dąży do znacznego skoku jakości, aby powitać wiele wrażeń w nowej generacji
PS VR 2 dąży do znacznego skoku jakości, aby powitać wiele wrażeń w nowej generacji

Jeśli weźmiemy pod uwagę poprzednie generacje konsol Sony, wcale nierzadko pojawiają się nowe modele tej samej konsoli. W erze PlayStation 4 wprowadził innowacje, wprowadzając ps4 pro, mod, który oprócz zmiany estetyki konsoli wprowadził usprawnienia wydajnościowe. Te nowości średniej generacji były normą w poprzednich systemach i tym razem mogą wrócić do akcji, ale nie oczekuj, że będą PlayStation 5 Pro Przynajmniej do 2024 roku.

Oczywiście od jakiegoś czasu krążą też pogłoski o tym nowym systemie. Sam Tom Henderson jakiś czas temu podzielił się potencjalnymi funkcjami tego PS5 Pro, potwierdzając, że chociaż procesor AMD należy do tej samej rodziny, co obecny procesor, to technologię DLSS można zintegrować za pomocą nvidia Dla szybszego, wierniejszego renderowania grafiki. Chociaż nie wydaje się, aby obecne gry wideo wymagały większej mocy obliczeniowej niż zapewniają dostępne modele PS5, te nowości mogą być bardzo przydatne w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości i co już zostało ogłoszone PSVR2.

W tym samym czasie, Oczekuje się, że obecna generacja konsol będzie oferować innowacyjne tytuły i rewolucyjną grafikę w nadchodzących latachale okaże się, czy telewizory zdolne do wyświetlania tej jakości obrazu w rozdzielczości do 8K staną się czymś przystępnym dla graczy.

Marvel's Spider-Man dał jak dotąd tylko jedną zapowiedź, ale eksperci twierdzą, że będzie to jedna z gier wideo, która zwiększy sprzedaż PS5.
Marvel’s Spider-Man dał jak dotąd tylko jedną zapowiedź, ale eksperci twierdzą, że będzie to jedna z gier wideo, która zwiększy sprzedaż PS5.

Tymczasem w tym tygodniu PlayStation ogłosiło niektóre ze swoich największych premier na 2023 rok i zwróciło uwagę na kask PSVR 2, kontroler DualSense Edge i gry wideo. Facebook oraz Marvel’s Spider-Man 2. Fani, którzy śledzili plotki o Tomie Hendersonie, mają nadzieję, że w pierwszej połowie 2023 roku pojawi się zapowiedź nowego modelu PS5, ale na razie to tylko domysły. Jeśli ogłoszenie jest w jakikolwiek sposób związane z wydaniem nowej gry Spider-Man, może nastąpić raczej wcześniej niż później, biorąc pod uwagę potencjalne opóźnienia lub zmiany dat, co jest zbyt powszechne w branży.

W każdym przypadku, Wszystko wskazuje na to, że tym drugim modelem będzie PlayStation 5 Średniej budowy Bardziej wszechstronny niż oryginalna wersja. Nie jest wykluczone, że znajdzie się model czoło Przed nami i wiele domysłów wraz z premierą z okazji czwartej rocznicy konsoli w 2024 roku. W każdym razie, jak powiedzieliśmy, wciąż istnieją gry wideo, które dwa lata po pojawieniu się PS5 wymagają większej wydajności systemu, więc nie ma pośpiechu z wydaniem wersji nowszej i potężniejszej. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę, że problemy giełdowe na całym świecie ustabilizowały się dopiero w dwuletnią rocznicę konsoli, możliwe, że Sony ocenia posiadanie generacji nieco dłużej niż zwykle.

PlayStation przygotowuje się jednak na rok 2023 pełen zapowiedzi oraz wydań oprogramowania i sprzętu dla swoich użytkowników. Z nadchodzącymi głównymi ekskluzywnymi produktami i pracami nad nową generacją platformy rzeczywistości wirtualnej, jedyną rzeczą, która wydaje się stanowić pewne wyzwanie, jest usługa subskrypcji, PlayStation Plusktóra kilka miesięcy temu została odświeżona dzięki ekscytującym funkcjom, ale nadal istnieje ostra rywalizacja o zwycięstwo.

Czytaj:

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.