Czy potrzebuję testu na COVID-19, jeśli zostałem zaszczepiony?

Czy potrzebuję testu na COVID-19, jeśli zostałem zaszczepiony?

Czy potrzebuję testu na COVID-19, jeśli zostałem zaszczepiony?

Nie, możesz pominąć rutynowy egzamin, z pewnymi wyjątkami.

Najnowsze wytyczne amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom mówią, że nie musisz poddawać się badaniom ani kwarantannie, jeśli zostałeś w pełni zaszczepiony, nawet jeśli miałeś kontakt z kimś, kto jest chory. Wyjątkiem są objawy COVID-19, takie jak gorączka, kaszel i zmęczenie.

Zaktualizowane wytyczne odzwierciedlają ostatnie badania wykazujące, że szczepione osoby mają bardzo małe ryzyko poważnej choroby. Nawet jeśli zostaniesz zarażony, będzie mniej prawdopodobne, że przeniesiesz go na inne osoby, a wszelkie objawy będą prawdopodobnie łagodniejsze.

W rezultacie Centers for Disease Control and Prevention (CDC) twierdzi, że zaszczepione osoby mogą być również wykluczone z rutynowych badań przesiewowych w miejscu pracy, chociaż wiele firm nie śledzi stanu szczepień pracowników. Badania przesiewowe są nadal zalecane dla osób, które pracują lub mieszkają w schroniskach dla bezdomnych lub więzieniach, ze względu na wysokie ryzyko wybuchu epidemii.

Wytyczne ergonomiczne nie dotyczą również lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia, których pracodawcy mogą nadal potrzebować badania. Wytyczne mogą się różnić w zależności od kraju.

Obywatele USA powracający z zagranicy nadal muszą uzyskać negatywny wynik testu na COVID-19 przed wejściem na pokład samolotu, niezależnie od statusu szczepień. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) twierdzi, że każdy, kto ma pozytywny wynik testu na COVID-19, powinien kontynuować izolację przez 10 dni.

Wraz ze wzrostem liczby szczepień wielu ekspertów oczekuje, że CDC złagodzi wytyczne dotyczące testów, nawet dla zaszczepionych osób z objawami. Eksperci twierdzą, że wiele przeziębień i wirusów może powodować objawy podobne do COVID-19, co może prowadzić do lawiny niepotrzebnych testów jesienią.

„Gdy ścigamy się, aby otworzyć kopię zapasową, cała masa infekcji, których rutynowo nie testujemy, spowoduje te same objawy” – powiedziała dr Rebecca Wurtz z University of Minnesota. „Powinieneś umyć ręce i pozostać w domu z dala od pracy, ale nie musisz tracić rąk, aby przystąpić do testu”.

___

AP odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa w tym Serie. Wyślij go na adres: [email protected] Przeczytaj więcej tutaj:

Czy szczepionki przeciw COVID-19 mogą wpływać na mój cykl menstruacyjny?

Jak długo trwa ochrona przed szczepionkami COVID-19?

Czy pracodawcy mogą wprowadzić obowiązek szczepienia na koronawirusa?

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *