Czy powinieneś się martwić „potencjalnie niebezpieczną” asteroidą przelatującą dziś przez Ziemię?

Czy powinieneś się martwić „potencjalnie niebezpieczną” asteroidą przelatującą dziś przez Ziemię?

Ilustracja do artykułu zatytułowanego Czy powinieneś się martwić & # 39;  potencjalnie niebezpieczne & # 39 ;  Asteroida przelatująca dzisiaj przez Ziemię?

obrazek: Dima Zil (walka o akcje)

Dzisiaj, nawet jeśli po długim weekendzie nie możesz się skupić na pracy, mamy nadzieję, że Ci się spodoba, gigantyczna kosmiczna skała wznosi się w kosmos w „niebezpiecznej” odległości od Ziemi. Szanse na wynikły Armageddon są (i zawsze były) bardzo małe, ponieważ asteroida 2021 KTI przechodzi w odległości 4,5 miliona mil od Ziemi, zgodnie z Laboratorium napędów odrzutowych NASA. Ale w skali galaktycznej ten dystans wciąż się utrzymuje Piękny Blisko, biorąc pod uwagę ogromną nieznaną przestrzeń wszechświata.

Mimo wszystko to zimny komfort, wiedząc wszystko Technicznie Cóż, nawet gdy nasza agencja kosmiczna odnajduje ogromny kawał skały pędzącej przez „niebezpieczny” pobliski region naszej kruchej planety z prędkością 40 000 mil na godzinę.

Jak duża jest asteroida 2021 KTI?

asteroidy na dużą skalę – a przerażenie Myśleć – nie technicznie Który – który Świetnie, ale dotyczy to tylko innych swobodnie poruszających się skał kosmicznych, które są łatwo przyćmione przez największe budynki na planecie.

Dla porównania, wyznaczona asteroida 2021 KTI jest mniej więcej wielkości Wieży Eiffla lub Space Needle w Seattle. To wciąż dość duże, zwłaszcza jeśli wyobrazisz sobie wieżę Eiffla zmierzającą w kierunku Ziemi z prędkością 40 000 mil na godzinę. KTI podąży za kilkoma innymi asteroidami, z których żadna nie jest bardzo duża, ale oczekuje się, że minie nas wszystkich bez uszkodzeń w środę lub wcześniej, bez wchodzenia w atmosferę naszej planety.

Nawet wtedy wszystkie te asteroidy są technicznie sklasyfikowane jako Obiekty bliskie ziemi (NEO), które NASA definiuje jako:

Asteroida lub kometa, której orbita przenosi ją na obszar od około 91 milionów do 121 milionów mil (195 milionów km) od Słońca, co oznacza, że ​​może przejść w odległości około 30 milionów mil (50 milionów km) od orbity Ziemi.

Jak często asteroidy stykają się z Ziemią?

Asteroidy różnią się znacznie wielkością, a zatem siła ich oddziaływania na Ziemię jest różna. Według NASAMniejsze asteroidy są „odkrywane w odległości kilku metrów od ich przejścia między orbitą Ziemi i Księżyca kilka razy w miesiącu”, podczas gdy młodsze meteoryty (mniej niż metr) stykają się z terra firma każdego dnia. To nie są skały kosmiczne, o które musisz się martwić; W całym wszechświecie pojawiają się większe i bardziej niepokojące asteroidy. Agencja kosmiczna twierdzi, że z drugiej strony nic (wiemy) nie będzie stanowić zagrożenia dla ludzkości przez co najmniej 100 lat.

Albo, jak ujęła to agencja kosmiczna:

Najwyższe ryzyko kolizji dla znanej asteroidy to 1 na 714 szans na zderzenie asteroidy zidentyfikowane w 2009 FD przy 2185, co oznacza, że ​​prawdopodobieństwo zderzenia jest mniejsze niż 0,2%.

Bardzo dobrze, że asteroidy nie uderzają regularnie w Ziemię na poziomie człowieka. Od ponad czterdziestu lat wśród paleontologów i badaczy panuje mądrość, że Dinozaury zostały zniszczone przez asteroidę, która zderzyła się z Ziemią. Efekt wystarczył, aby doprowadzić do wyginięcia gatunków dominujących na planecie, z wyjątkiem ptasich dinozaurów.

Nie trzeba dodawać, że ogromne uderzenie asteroidy prawdopodobnie doprowadziłoby do jakiejś globalnej katastrofy, jeśli nie do końca obecnej cywilizacji – ale dopóki NASA się nie martwi, nie powinno.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *