Czy SpaceX jest niezawodny? Firma wykonuje dziś 100 kolejnych udanych lotów

Czy SpaceX jest niezawodny?  Firma wykonuje dziś 100 kolejnych udanych lotów
Zbliżenie / Zdjęcie ładunku Starlink nad rakietą Falcon 9 na Florydzie w tym tygodniu.

SpaceX

SpaceX podejmie próbę wystrzelenia kolejnej partii 60 satelitów Starlink dzisiaj o 14:59 ET (18:59 UTC) ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral na Florydzie. To 28. start satelitów operacyjnych Starlink.

Punktem kulminacyjnym dzisiejszej misji jest to, że będzie to setny z rzędu udany lot Falcona 9. Rekord ten pochodzi z czerwca 2015 roku, kiedy to drugi etap rakiety Falcon 9 zawiódł podczas startu misji zaopatrzenia w ładunek w przestrzeni kosmicznej. Stacja. Kapsuła Dragon zaginęła po drugim etapie katastrofy i zatonęła w Oceanie Atlantyckim.

Od tego czasu Falcon 9 osiągnął nienaganną serię 99 udanych startów, z których wiele zakończyło się również lądowaniem. SpaceX stracił jedną dodatkową misję, ale tak się nie stało podczas startu. Zamiast tego ładunek Amosa 6 eksplodował we wrześniu 2016 r. Podczas ładowania paliwa poprzedzającego statyczną próbę ogniową. Firma bezpiecznie wystrzeliła 90 rakiet od czasu wypadku Amos 6.

Dzisiejsza rakieta misyjna została wystrzelona ponownie, wzmacniając misję NASA Sentinel-6A Earth Sciences w listopadzie ubiegłego roku. Wystrzelenie odbyło się z bazy sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii i od tego czasu pierwszy etap został wysłany przez cały kraj na Florydę. Wydaje się prawdopodobne, że jeden lub więcej silników Merlina zostało zamienionych na pierwszym etapie, ponieważ SpaceX przeprowadził statyczny test wypalania pojazdu na początku tego tygodnia, czego firma zwykle nie robi przed misją Starlink.

SpaceX rzadko używał takiego „młodego” pocisku w swojej misji Starlink. Może to wskazywać, że klienci firmy czują się bardziej komfortowo, korzystając z wczesnych etapów Falcona 9 z większym doświadczeniem lub że SpaceX wystrzeliwuje tak szybko, że była to tylko kolejna rakieta. Będzie to 16. start Falcona 9 w tym roku, co oznacza, że ​​jeśli SpaceX wystartuje dzisiaj, nadal będzie na dobrej drodze do wykonania próby orbitalnej co dziewięć dni w 2021 roku.

Większość tegorocznych startów firmy, 13 z 16, zawierało satelity z Starlink, ponieważ SpaceX nadal buduje swoją ofertę, aby zapewnić szerokopasmowy internet z niskiej orbity okołoziemskiej. Wydaje się jednak prawdopodobne, że większość nadchodzących startów firmy tego lata będzie koncentrować się na projektach klientów, w tym 22. misji zaopatrzeniowej NASA, satelicie GPS III Sił Kosmicznych USA i satelicie Sirius XM. Te trzy premiery mogą mieć miejsce z Florydy w ciągu następnego miesiąca.

Transmisja internetowa firmy dotycząca próby startu powinna rozpocząć się dzisiaj, 15 minut przed startem.

Spróbuj uruchomić Starlink w środę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *