Dane CDC z USA wskazują na wzrost liczby infekcji dróg oddechowych, które mogą prowadzić do ostrego wiotkiego zapalenia rdzenia u dzieci.

Dane CDC z USA wskazują na wzrost liczby infekcji dróg oddechowych, które mogą prowadzić do ostrego wiotkiego zapalenia rdzenia u dzieci.CNN

Lekarze powinni przygotować się na możliwy wzrost liczby młodych pacjentów zakażonych enterowirusem D68, poinformowały we wtorek amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, i że może to być związane z większą liczbą przypadków rzadkiego i paraliżującego ostrego wiotkiego zapalenia rdzenia kręgowego.

Nowe dane z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom pokazują wzrost liczby ostrych chorób układu oddechowego i wizyt na oddziałach ratunkowych z powodu rinowirusa i enterowirusa u dzieci i nastolatków tego lata. Wzrost ten można bardziej szczegółowo przypisać enterowirusowi D68, który w rzadkich przypadkach może prowadzić do ostrego wiotkiego zapalenia rdzenia lub AFM.

„Ośrodki opieki zdrowotnej muszą być przygotowane na potencjalny wzrost korzystania z opieki pediatrycznej związanej z ciężką chorobą układu oddechowego związaną z EV-D68” – powiedział CDC we wtorek we wtorek. Cotygodniowy raport zachorowalności i umieralności. „Poprzedni wzrost dystrybucji EV-D68 był również związany ze zwiększonym raportowaniem AFM”.

AFM powoduje osłabienie i paraliż rąk i nóg.

CDC wykryło wzrost enterowirusa D68 mniej więcej co dwa lata i Ten miesiącAgencja ostrzegła lekarzy, aby szukali infekcji. Wirus ma tendencję do osiągania szczytu późnym latem i wczesną jesienią.

Dane pokazują, że pozytywne wyniki testów rinowirusa/enterowirusa „wydają się rosnąć w tempie podobnym do tych w poprzednich latach epidemii EV-D68”, podwajając się w ciągu kilku tygodni do początku września, podał CDC.

„W 2014 r. powszechna epidemia EV-D68 w Stanach Zjednoczonych spowodowała podobny wzrost częstości występowania nadzorowanych medycznie ostrych chorób układu oddechowego i zaostrzeń astmy oraz była związana ze wzrostem przypadków AFM” – czytamy w raporcie.

Oprócz testów AFM, pracownicy służby zdrowia są zachęcani do testowania wirusa polio u osób podejrzanych o AFM ze względu na podobieństwo objawów.

Enterowirus D68 powoduje objawy podobne do objawów przeziębienia, takie jak kaszel, duszność, świszczący oddech, a czasem gorączka. Wymaga od lekarzy podjęcia dodatkowych kroków w celu postawienia diagnozy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.