Dania, Szwecja, Norwegia i Finlandia składają wspólną ofertę na Euro 2025.

Dania, Szwecja, Norwegia i Finlandia złożyły w środę wspólną kandydaturę do UEFA o organizację Pucharu Europy Kobiet w 2025 roku. Kandydatura cieszy się również poparciem konfederacji Islandii i Wysp Owczych (duńskiego terytorium autonomicznego). Będzie mieć osiem biur, po dwa w każdym kraju: Kopenhaga i Odense (Dania), Sztokholm i Göteborg (Szwecja), Oslo i Trondheim (Norwegia) oraz Helsinki i Tampere (Finlandia).

Mecz otwarcia odbędzie się w Parken w Kopenhadze, a finał odbędzie się w Friends Arena w Sztokholmie. Największy stadion w Skandynawii, 50 000 widzów. „Kraje nordyckie mają długą historię współpracy. W ciągu ostatnich czterech lat ich konfederacje ściśle współpracowały, aby opracować wspólną propozycję dużego konkursu.

Oferta opiera się na wspólnej wizji „stworzenia realnych możliwości dla kobiecego futbolu w całej Europie”. Organ zarządzający UEFA będzie musiał wybrać miejsce mistrzostw Europy 25 stycznia. Z wyjątkiem Nordyków, Zainteresowanie wyraziły takie kraje jak Francja, Szwajcaria, Ukraina i Polska Organizując konkurs nie sformalizowali żadnego konkretnego planu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *