Darmowe narzędzie do nauczania matematyki firmy Microsoft

Kto z nas w ogóle nie stracił snu z powodu egzaminu z algebry i trygonometrii? W erze kształcenia na odległość nauczanie i uczenie się tego typu treści zwielokrotniło trudności i niepokój, których doświadcza wielu, mając do czynienia z nauką tego materiału. Aby je przezwyciężyć, Microsoft stworzył Microsoft Math Solver, bezpłatne narzędzie, które pozwala krok po kroku rozwiązywać i uczyć problemy matematyczne przy użyciu sztucznej inteligencji.

Aplikacja obejmuje różne obszary matematyki, od elementarnych równań arytmetycznych i kwadratowych po rachunek i statystykę. Wystarczy zrobić zdjęcie aparatem telefonu komórkowego problemu, który chcesz rozwiązać, niezależnie od tego, czy jest napisane odręcznie, na maszynie, czy jak wolisz, możesz napisać zadanie matematyczne na ekranie smartfona lub tabletu. Math Solver wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI), aby natychmiast rozpoznać problem i zapewnić dokładne rozwiązanie. I to nie wszystko. Zawiera również wyjaśnienie krok po kroku, tak aby uczeń mógł zrozumieć proces, w którym osiągnięto to rozwiązanie, oraz dodatkowe materiały, takie jak arkusze pracy i filmy instruktażowe.

Aplikacja potrafi rozpoznawać problemy w 22 językach, takich jak niemiecki, hiszpański, chiński uproszczony i rosyjski, oraz budować wykresy ułatwiające zrozumienie operacji w celu uzyskania dostępu do dostosowywania i późniejszego zastosowania wiedzy matematycznej.

Nie ma wątpliwości, że rozwiązania technologiczne, takie jak Microsoft Math Solver, zwiększają możliwości i zapewniają innowacyjne sposoby dostępu do edukacji. W czasach, gdy wszyscy przenieśliśmy się do świata „wszystko jest wirtualne”, Math Solver pomaga budować podstawowe funkcje potrzebne do dotrzymania kroku przyspieszającej transformacji cyfrowej.

Linia. Cyfrowa gazeta z Ameryki Środkowej i Karaibów

dogłębna lektura

biuletyn Nauka i technologia

Krytyczne znaczenie cyberbezpieczeństwa w e-commerce

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.