Darmowy sposób na zimę na budowę fabryki w Aviles w Polsce

Darmowy sposób na zimę na budowę fabryki w Aviles w Polsce

Firma Windar Renovables otrzymała wczoraj ostateczną zgodę na budowę nowego centrum produkcyjnego morskich wież wiatrowych XXL w polskim porcie w Szczecinie. Międzynarodowa firma wywodząca się z Avilés podpisała już w październiku 2023 roku umowę zabezpieczającą koncesję na 17 hektarów gruntu, na którym wybuduje zakład wraz z powierzchnią magazynową. Planowana inwestycja to około 100 milionów euro i utworzy bezpośrednio 450 miejsc pracy.

Projekt dla portu szczecińskiego jest podobny do tego, który Windar Renovables chce zrealizować w porcie Aviles, w magazynach Alu Iberica (dawniej Alcoa), gdzie planowana inwestycja to 110 mln euro i 510 bezpośrednich miejsc pracy. Ponad 200 powstanie pośrednio.

Położony na zachodzie kraju, niedaleko Odry, Szczecin jest jednym z najważniejszych portów Polski. Spółka wyjaśniła w oświadczeniu: „Jego lokalizacja jest idealnie dostosowana do obsługi deweloperów wiatrowych działających na Morzu Bałtyckim i Północnym”.

Budowa tej nowej fabryki, wraz z nową fabryką w Aviles i działającymi już centrami produkcyjnymi w Vindar, gwarantuje dostawę wszystkich konstrukcji podtrzymujących morskie wieże wiatrowe wraz z fundamentami, płaszczami i monopalami do dowolnej części świata. XXL, a także elementy przejściowe.

Dlatego też 13 ośrodków produkcyjnych rozmieszczonych jest w centrach w Aviles – gdzie znajduje się siedziba główna i biura centralne – w Galicji i Andaluzji; Działa we Francji, a w Ameryce dociera na oba subkontynenty, posiada bowiem zakłady w Tamaulipas (Meksyk) i Bahia (Brazylia). Rynek azjatycki pochodzi z fabryki w Gujarat w Indiach.

Orlando Alonso, prezes wykonawczy Winter Renewables, zauważył, że polska fabryka „wzmocni wkład Polski w proces transformacji energetycznej pod przewodnictwem UE, a my będziemy zachęcać ten kraj do wejścia do klubu wybranych krajów”. Branża produkuje wieże morskie XXL, które obsługują nowoczesne turbiny wiatrowe o mocy 20 MW.” Zwrócił także uwagę na korzyści społeczne, jakie przyniesie nowe centrum produkcyjne, zaznaczając, że Windar zawsze współpracuje z lokalnymi dostawcami i „ma nadzieję, że Szczecin stanie się wielkim ośrodkiem bogactwa i wzrostu .”

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *