Dazn nie podwoi swojej opłaty za oglądanie LaLigi o pięć jak w Polsce

tuzin Nie podwoisz opłat za oglądanie! liga Jak od przyszłego sezonu będziesz wykonywać swoją usługę? Polskagdzie z 7,99 zł (1,72 euro) miesięcznie wzrośnie do 39,99 zł (8,49 euro), podają źródła zbliżone do platformy streamingowej OKDIARIO, choć jest to prawda w Hiszpania Wzrost był stopniowy w ciągu ostatnich trzech lat.

Obecna cena za oglądanie treści sportowych Dazn w Hiszpanii wynosi do 12,99 € miesięczniechoć oczekuje się, że kwota ta wzrośnie dla tych klientów, którzy zdecydują się na opcję pięciu lig dziennie od sierpnia, kiedy rozpocznie się rywalizacja.

„Pakiety zostaną zrobione. Jeden z nich będzie zawierał ligę i logicznie będzie kosztował więcej” – powiedziały te same źródła. „Każdy, kto nie jest zainteresowany piłką nożną, będzie nadal płacić jej obecną cenę”.

W zeszłym roku w grudniu, Telefon Dazn o prawach audiowizualnych do Ligi Santander Przez następne pięć sezonów (2022-2027) na łączną kwotę 4,95 mld euro. Movestar, z Telefónica, dostaje pięć gier dziennie plus trzy pełne dni, podczas gdy Dazn ma pięć gier dziennie – w pierwszej zaczniesz od Movistar, w drugiej przez Dazn i tak dalej -. Pierwszy klasyczny mecz pomiędzy Realem Madryt a Barceloną będzie transmitowany na kanale Dazn, a mecz rewanżowy będzie transmitowany przez Movistar.

Ponadto Dazn posiada umowę dystrybucyjną na swoje kanały, za pośrednictwem których jego aplikacja zostanie zintegrowana z platformą Movistar. Dzięki temu niektóre kanały Dazn mogą zobaczyć Movistar, ale nie wszystkie. Tak samo będą weekendy Dazn nie będzie mógł zaprezentować meczu Realu Madryt, bo znajdzie się wśród tych wybranych przez Movistar, choć nie stanie się odwrotnie, gdyż Telefónica osiągnęła porozumienie z platformą nadawczą w lutym, aby podzielić się 100% liga za bliską kwotę 1,4 miliarda euro.

Wraz ze wzrostem ceny Dazn chce odzwierciedlić wartość dostarczanych treści, ponieważ „prawa [del fútbol] Źródła wskazywały, że jego cena nie jest tania i oczywiście nie jest tania i trzeba poczynić wysiłek inwestycyjny. Podkreślali, że „celem każdej firmy jest rentowność”. Firma stawia jednak na ceny, które „będą rozsądne i przystępne”, zgodnie z celem „zbliżenia sportu do mas”. Krótko mówiąc, podkreślili, że zastosują „rozsądną” podwyżkę, ponieważ DAZN chce być „konkurencyjny”.

Źródła zbliżone do Dazen potwierdziły tej gazecie wkrótce ceny pakietu, który zawiera mecze. Oprócz piłki nożnej możesz oglądać Formuła 1I GP .motocyklTen Euroliga Koszykówka Premier Leaguelub boks, opery mydlane, reportaże lub wywiady. Jest w powietrzu, jeśli pasuje Puchar Del ReyPrawa zostaną wkrótce zlicytowane. W ostatnich latach wypuścił ją Dazn i według tych samych źródeł interesem firmy „jest zawsze oferowanie największej liczby wydarzeń w ramach platformy, o ile ceny są rozsądne”. Innymi słowy, Dazen jest zainteresowany pójściem na aukcję meczów tego turnieju.

Stopniowe podwyżki cen

Odkąd Dazn wystartował w Hiszpanii w marcu 2019 r. w cenie 4,99, stawka wzrosła wraz z integracją większej liczby kanałów. 17 marca Dazn zaktualizował cenę swojej usługi dla nowych abonentów, podnosząc ją z 9,99 euro do obecnych 12,99 euro, podczas gdy roczna subskrypcja wzrosła z 99,99 euro do 129,99 euro. Dla obecnych klientów cena zmieni się w następnym cyklu rozliczeniowym, który rozpocznie się 17 kwietnia. Te podwyżki – ponad dwukrotność początkowej ceny premiery – odzwierciedlają wartość oferty, podały źródła.

Hiszpania nie jest jedynym krajem, w którym platforma dokonuje przeglądu cen. 21 kwietnia ogłoszono, że cena została podniesiona do 9,99 USD dla nowych klientów AustraliaI BułgariaI Papryczka chiliI FrancjaI MeksykI HolandiaI Nowa ZelandiaI PolskaI Afryka Południowa s Szwecja. W przypadku obecnych abonentów nowa cena wejdzie w życie w kolejnym cyklu rozliczeniowym rozpoczynającym się 21 maja. Powód tego jest taki sam w Hiszpanii: w grudniu 2020 r. na tych rynkach obowiązywała cena premiery, aby fani mogli zapoznać się z produktem.

Tak więc wzrost odzwierciedla wartość puli treści sportowych na żywo, które platforma udostępnia w tych krajach. Na przykład subskrybenci mogli niedawno obejrzeć mecz bokserski między niektórymi z największych nazwisk w tym sporcie, takich jak Giennadij Gołowkin s Ryan Garcianatomiast w najbliższych tygodniach będzie transmitować największą kobiecą walkę wszech czasów Katie Taylor s Amanda Cyrano.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.