Deszcz dla Líridas osiągnie swój szczyt tego ranka – Prensa Latina

Jest to jeden z najbardziej spektakularnych widoków astronomicznych w tym roku, kiedy nasza planeta przechodzi przez strumień szczątków z komety Thatcher, źródła meteorów.

Te masy pyłu kometowego, z których większość nie jest większa niż ziarenka piasku, uderzą w ziemską atmosferę z prędkością 49 kilometrów na sekundę (około 177,28 kilometrów na godzinę) i rozpadną się w postaci promieni świetlnych. Amerykańska Agencja Kosmiczna.

Thatcher okrąża Słońce raz na 415 lat i pozostawia po sobie ślad fragmentów, które w kontakcie z ziemską atmosferą zapalają się i dają wizualny efekt spadających gwiazd.

W 2021 roku Lyrids zbiegnie się w czasie z prawie pełnym półksiężycem, dlatego zalecają kierowanie wzroku w ciemniejsze obszary, w kierunku przeciwnym do naturalnego położenia satelity.

Astronomowie donoszą, że lornetki lub teleskopy nie są odpowiednie, ponieważ zmniejszają pole widzenia rojów meteorytów i utrudniają monitorowanie. W 1982 r. Niektórzy amatorzy naliczyli 90 pragnień na godzinę w kwietniu, a podobne stawki zaobserwowano w 1922 r .; Jednak jedną z najsilniejszych burz tego typu odnotowano w 1803 roku z szybkością 700 meteorów na godzinę.

mem / cdg

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *