Deszcz meteorów Ursid 2021: Jak oglądać ostatnie wydarzenie na niebie w roku

Deszcz meteorów Ursid 2021: Jak oglądać ostatnie wydarzenie na niebie w roku

Wallheiser spędził 20 grudnia, robiąc zdjęcia gwiazdy bożonarodzeniowej z długimi czasami ekspozycji, jasnego światła utworzonego przez koniunkcję Jowisza i Saturna, przechwytując na jednym ze swoich zdjęć meteoryt Ursid.

W tym roku deszcz meteorów Ursid wystąpi rano 22 grudnia, ale można go zobaczyć na niebie w dowolnym momencie między 17 grudnia a 26 grudnia, Według EarthSky.

Najbardziej aktywne deszcze meteorów Geminidów na początku tego miesiąca są często przyćmione przez Ursidy, ale nadal można je zobaczyć.

To byłaby prosta sprawa, ponieważ światło księżyca zmyje większość spadających gwiazd, powiedział Bill Cook, szef Biura ds. Środowiska Meteorytowego NASA. Dzieje się tak, ponieważ księżyc będzie nadal w większości widoczny po Pełnia księżyca 18 grudnia.

Obserwatorzy gwiazd na południe od równika, mając nadzieję ujrzeć przelotny deszcz, nie mieli tyle szczęścia. Cook powiedział, że Ursidy są widoczne tylko na półkuli północnej.

Cook nazwał ten meteoryt „Przeklętymi Ursidami”, ponieważ często jest zacieniony przez Boże Narodzenie, co oznacza, że ​​często jest słabo obserwowany.

Powiedział, że meteory pochodzą z komety 8P/Tuttle. Ich blask lub miejsce, w którym wydają się mieć ziemską obsesję na punkcie pochodzenia z nieba, to Ursa Minor, Według NASA. Większość ludzi zna Ursę Minor jako Mały Wóz.

Cook wyjaśnił, że widzowie zazwyczaj widzą około pięciu meteorów na godzinę, ale ze względu na jasne światło księżyca w tym roku ludzie będą mieli szczęście, jeśli zobaczą jeden lub dwa meteoryty na godzinę.

Mimo tej przeszkody Walheiser powiedział, że planuje zrobić zdjęcia Ursidom w tym roku, „ponieważ jest to o wiele lepsze niż oglądanie telewizji”.

Ten niezależny fotograf robił zdjęcia od 45 lat i przez większość tego czasu polował na zdjęcia deszczy meteorów i innych zjawisk na niebie. Walheiser obecnie robi zdjęcia swojego miejsca zamieszkania w Shell Point, małym miasteczku na obrzeżach Tallahassee na Florydzie.

Jak widzisz łazienkę?

Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcie psychiczne, czy fizyczne pod prysznicem, ważne jest, aby przestrzegać pewnych wskazówek, aby uzyskać najlepsze wrażenia podczas oglądania.

Polecani przez Cooka obserwatorzy gwiazd znajdują ciemne miejsce z dala od świateł miasta, aby ich oczy mogły przyzwyczaić się do nocnego nieba. Obejmuje to nie patrzenie na swój telefon komórkowy, dodał.

Zasugerował także widzom, aby położyli się na plecach, aby uzyskać najlepsze wrażenia z obserwacji gwiazd.

Odległa galaktyka umiera, podczas gdy astronomowie patrzą

Dla tych, którzy chcą przynieść do domu pamiątkowe zdjęcie, Walheiser powiedział, że statyw i aparat z możliwością długiego naświetlania są koniecznością. Dodał, że obserwator powinien mieć też jasny obiektyw, czyli f/2.8 lub jaśniejszy.

Jeśli chcesz mieć coś na swoim zdjęciu, powiedział Walheiser, powinno mieć takie samo oświetlenie jak niebo.

Wtedy wszystko sprowadza się do cierpliwości.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *