Deszcz meteorów w październiku 2021 r.: jaki dzień i jak widzisz Orionidy | Obecny

Jeśli chcesz „wędkować” na najlepsze deszcze meteorów i Bardzo podobały mi się Perseidy W sierpniu lub przed Lyrids, Draconids lub Aquarid Delta mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Zbliża się czas, aby móc myśleć o innym krajobrazie natury z gwiazdami meteorów jako bohaterami: Orionidy, najsłynniejszy październikowy deszcz meteorów.

Chociaż nie jest to tak niesamowite zjawisko jak Perseidy, znane również jako łzy św. Wawrzyńca, Orionidów nie należy ignorować. Szacuje się, że będzie można oglądać w tym roku Około 30 meteorów na godzinę W najbardziej znaczącym dniu jest to wydarzenie astronomiczne związane z cząstkami słynnej Komety Halleya, która odwiedza Ziemię co 75 lat.

Czym jest spadająca gwiazda?

Według Instytutu National Geographic (IGN) deszcz meteorytów Jest to zjawisko wynikające z przenikania cząstki materii (meteorytu) do atmosfery z dużą prędkością. Parowanie cząsteczki w wyniku zderzenia z cząsteczkami powietrza wytwarza jasność, która sprawia, że ​​zjawisko to jest obserwowalne i trwa zwykle ułamek sekundy.

Kiedy zobaczysz deszcz meteorytów Orionidów?

Należy pamiętać, że deszcz meteorytów Orionid można zobaczyć w tym tygodniu na naszym niebie. Konkretnie w Dziś wieczorem między czwartkiem 21 a piątkiem 22 października. jaki jest problem? Szczerze mówiąc, prawda jest taka, że ​​w tym roku deszcz gwiazd w październiku zbiega się z pełnią księżyca, więc jest prawdopodobne, że dzięki światłu naszego satelity w 2021 roku gwiazdy będą widoczne mniej wyraźnie niż w poprzednich latach.

Gdzie widzisz meteor w październiku?

Deszcz Orionid Meteor będzie dość zauważalny z Hiszpanii. Jednak, jak zawsze zaleca się w takich przypadkach, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby cieszyć się widokiem nieba w całej jego okazałości, jest udanie się w ustronne miejsce, wolne od zanieczyszczenia światłem. Na środku pola, łąka lub wsie z dala od ośrodków miejskich to zazwyczaj dobre opcje. Plus, oczywiście, niektóre punkty w naszej geografii, które są znane z dobrych miejsc do obserwacji gwiazd, takich jak Wyspy Kanaryjskie.

Wskazówki dotyczące oglądania deszczu meteorów

  • Idź do miejsca, gdzie niebo jest czyste
  • Lepiej mieć punkt o określonej wysokości
  • Nie używaj narzędzi ograniczających nasze pole widzenia
  • Łatwiej jest zobaczyć, jeśli patrzysz w kierunku przeciwnym do księżyca

Kiedy nadejdą kolejne deszcze meteorów w 2021 roku?

Następnym razem, aby cieszyć się słynnym deszczem meteorów w tym roku, będzie W grudniu, kiedy przybyły Geminidy do naszego nieba.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *