Diaz Carretero dodaje kolejny srebrny medal na Mistrzostwach Świata – więcej sportu

• Carretero (w środku) i Ortiz (po prawej) przed testem drogowym na 10 km.

Javier Díaz Carretero jest w świetnej formie, o czym świadczy srebrny medal zdobyty w swoim drugim teście na Mistrzostwach Świata Weteranów w Toruniu. Tylko lekkoatleta Sampedrinho został wyprzedzony przez Kenijczyka Kennetha Mburu, który wygrał już test przełajowy.

Díaz Carretero jest niepalny i pokazuje to w każdym konkursie, w którym bierze udział. Zawodniczka z Sampdrino jest częścią hiszpańskiej drużyny, która w tym tygodniu rywalizuje na Mistrzostwach Świata Weteranów w Toruniu (Polska).

Zawodnik klubu Atletismo San Pedro zdążył już stanąć na podium w biegu przełajowym, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, a teraz powtarza się w kategorii indywidualnej w biegu na 10 km.

Diaz Carretero nie ustąpił miejsca Kenijczykowi Kennethowi Mburu, którego wcześniej pokonał w zawodach przełajowych. Tym razem zawodnik z Sampdrino ukończył test z wynikiem 31 minut i 26 sekund, tracąc niecałe dwie minuty do zwycięzcy testu w kategorii M45.

To trzeci medal Javiera Diaza Carretero w Pucharze Świata po srebrze indywidualnym i złocie drużynowym w biegu na 8 km.

W teście drogowym na 10 000 metrów startował również Bernardo Ortiz z Sampdri, zajmując słynne dziewiąte miejsce w klasie M55. Ortiz stanął również na podium w teście przełajowym z drużyną hiszpańską, zdobywając brąz drużynowy.